Cem Dizdar'dan Galatasaray yönetimine Mustafa Kapı eleştirisi!

Galatasaray'ın yeni sözleşme imzalamaması nedeniyle şubat ayında kadro dışı bıraktığı 17 yaşındaki genç yıldız adayı Mustafa Kapı, Fransa basınında yer alan bir iddiaya göre Lille'e transfer oldu. Lille'le 5 yıllık sözleşme imzaladığı iddia edilen genç yıldız adayının transferi hakkında gazetemiz yazarı Cem Dizdar açıklamalarda bulundu. Galatasaray yönetimi eleştiren Cem Dizdar, Bu 300 Bin Euro yetiştirme bedeli, Falcao'nun ücretinin yanında devede kulak kalır. O kadar büyük ki derdiniz, ufacık görülür yani. Şuraya bak yani. Oynatmıyorsun, sözleşme uzatamıyorsun. o da diyor ki, "Ben Lille'e giderim." 3 gün sonra al sana bir Zeki Çelik meselesi daha. Sen de diyorsun ki Maicon geri dönemiyor. İleri gideni oynatsaydın o zaman. İleri gideni oynatamıyoruz. Geri dönemeyeni yanlış aldık. E biz ne yapıyoruz o zaman?"

04 Ağustos 2020, Salı 00:18 Son Güncelleme:
- A +

Galatasaray altyapısının merakla beklenen yıldız adayları arasında görülen Mustafa Kapı, Fransız basınında yer alan bir iddiaya göre Lille takımıyla sözleşme imzaladı. Mustafa Kapı'nın transferinden sadece 300 bin Euro alabilecek Galatasaray yönetimine en ağır eleştiri gazetemiz yazarı Cem Dizdar'dan geldi.

Bu transferle ilgili konuşan Dizdar, "Bu 300 Bin Euro yetiştirme bedeli, Falcao'nun ücretinin yanında devede kulak kalır. O kadar büyük ki derbiniz, ufacık görülür yani. Şuraya bak yani. Oynatmıyorsun, sözleşme uzatamıyorsun. o da diyor ki, "Ben Lille'e giderim." 3 gün sonra al sana bir Zeki Çelik meselesi daha. Sen de diyorsun ki Maicon geri dönemiyor. İleri gideni oynatsaydın o zaman. İleri gideni oynatamıyoruz. Geri dönemeyeni yanlış aldık. E biz ne yapıyoruz o zaman? Bu bir Galatasaray sorunu mu? Hiç değil. Fatih Aksoy'u da Beşiktaş vermiş Alanyaspor'a. Biz ne yapıyoruz artık hiç anlayamıyorum. Mustafa sözleşme imzalamaz ki neden imzalasın. Falcao'ya veriyorsun o parayı, geleceğine vermiyorsun. Biri Lille'de oynayacak, diğeri de belki sende emekli olacak. Mustafa senin yatırımındı. Mustafa'yı yükseltseydin, elinde belki 10 Milyon Euro olacaktı. " sözlerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...