Son dakika | İzlanda'ya nota verilecek! Resmi açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri için dün İzlanda'ya giden Milli Takım'ın, havaalanında bekletilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Ayrıca Milli takımın havalimanında saatlerce bekletilmesi sonrası Türkiye Norveç elçiliği aracılığıyla İzlanda'ya nota verilecek. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İzlanda Dışişleri Bakanı'nı arayacak.

10 Haziran 2019, Pazartesi 09:35 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | İzlanda'ya nota verilecek! Resmi açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri için dün İzlanda'ya giden Milli Takım’ın, havaalanında bekletilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Çavuşoğlu, "Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." dedi.

İzlanda'ya Nota verilecek!

Milli takımın havalimanında saatlerce bekletilmesi sonrası Türkiye Norveç elçiliği aracılığıyla İzlanda'ya nota verilecek. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İzlanda Dışişleri Bakanı'nı arayacak.


Bu haberi de okudularİzlanda'da A Milli Futbol Takımımız'a saygısızlık ve terbiyesizlik!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Girişim başlatıldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter'da paylaştığı bir mesajla yaşanan olaya tepki gösterdi.

Bu haberi de okudularİzlanda cephesinden ilk açıklama geldi!

Kalın, "Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır. En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir." ifadelerini kullandı.


Bu haberi de okudularİzlanda - Türkiye maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...