Cardozo yüzde 5'i bekliyor

Fenerbahçe'nin, Benfica ile Paraguaylı golcünün bonservisi için 12 milyon Euro'ya anlaşmaya vardığı, imzaların atılması an meselesiyken Başkan Aziz Yıldırım'ın, “Yetiştirme bedelini niye ben ödüyorum, Benfica ödesin” deyince görüşmelerin kesildiği belirlendi.

31 Temmuz 2013, Çarşamba 11:30 Son Güncelleme:
- A +
Cardozo yüzde 5'i bekliyor

Oscar Cardozo’yu transfer edebilmek için aylardır uğraş veren Fenerbahçe’nin işi tam bitirme noktasına getirdiği bir anda işin kopma noktasına geldiği öğrenildi. İşte FANATİK farkıyla, Cardozo pazarlığının çok özel detayları. Geçtiğimiz cuma günü iki kulüp yöneticileri, Paraguaylı golcünün transferi konusunda anlaşmaya varıyor. Buna göre Fenerbahçe, Benfica’ya nakit olarak 12 milyon Euro bonservis bedeli futbolcuya da yıllık 2.7 milyon Euro ödemeyi kabul ediyor. Benfica’ya ayrıca, performans bedeli olarak 3 milyon Euro sözü veriliyor. (Cardozo 20 golün üstünde atarsa 1, 30 maçın üzerinde oynarsa 1 ve takım şampiyon olursa ekstradan 1 milyon Euro) Anlaşma tam 20 sayfadan oluştuğundan Benfica hiçbir detayı tesadüflere bırakmamak için 20 sayfanın kelime kelime tercümesini istiyor. Bu nedenle cumartesi gününün tamamı bu tercüme işlemleri için ayrılıyor. Başkanvekili Abdullah Kiğılı’nın önemli açıklaması da bu sözleşmenin tercümesinden sonra geliyor; Kiğılı, pazar günü Cardozo transferini 24 saat içinde açıklamayı umduklarını söylüyor.

Birdenbire iş değişti

Pazartesi olduğunda ise Başkan Aziz Yıldırım sürpriz bir şekilde sözleşmede yer alan bir maddeye itirazda bulunuyor. Yıldırım, transfer gereği Cardozo’nun eski kulübü Newell’s Old Boys’a ödenmesi gereken yüzde 5’lik (600 bin Euro) yetiştirme payını Benfica’nın ödemesi gerektiğini söylüyor. Emenike kozunu elinde tutan Yıldırım bu konuda ısrar edince, Benfica Başkanı Luis Filipe Vieira da rest çekiyor ve transfer bitme noktasından bir anda kopma noktasına geliyor. Fenerbahçe yönetiminin “Cardozo mu Emenike mi” kararı beklenirken, Portekiz basını Sarı-Lacivertliler’in yine de Cardozo’yu renklerine katacağı görüşünde ısrar ediyor.

Mehmet Demircan

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...