Can Bartu'nun kızı derbi öncesi çağrı yaptı

Fenerbahçe ve Türk sporunun efsane isimlerinden Can Bartu, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Can Bartu için Ülker Stadyumu'nda düzenlenen törene Bartu'nun ailesi, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Fenerbahçeli oyuncular ve yüzlerce taraftar katıldı. Törende konuşan Can Bartu'nun kızı Gülfer Arığ, bu hafta oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisiyle ilgili de konuştu.

13 Nisan 2019, Cumartesi 18:40 Son Güncelleme:
- A +

Fenerbahçe tarihine adını yazdıran Türk spor tarihinin unutulmaz isimlerinden Can Bartu, 83 yaşında aramızdan ayrıldı.

Can Bartu için Ülker Stadyumu'nda düzenlenen törene Bartu'nun ailesi, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Fenerbahçeli oyuncular ve yüzlerce taraftar katıldı.

Törende konuşan Can Bartu'nun kızı Gülfer Arığ, bu hafta oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisiyle ilgili çağrı yaptı.

Babası Can Bartu'nun Fenerbahçe ve Türk sporu için büyük bir kayıp olduğunu ifade eden Gülfer Arığ, "İyi ki Türk sporunun ve Fenerbahçe'nin efsanesi benim babam olmuş. Sevgisini ve şefkatini bize yaşattığından dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. İslam Çupi bir sözünde 'Can Bartu bir Fenerbahçe orijinalidir' demiş, evet babam Fenerbahçe için yaşadı. Bizler de öleceğiz ama Fenerbahçe yaşayacak. Lütfen yarın Mehmetçik Basri, Lefter ve Can gibi bu taraftarlara layık olun" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...