Çağırın; gelsin...

Tesla'nın elektrikli canavarı Model S'i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün!

11 Ocak 2016, Pazartesi 17:30 Son Güncelleme:
- A +
Çağırın; gelsin...

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, sürücüsüz otomobil teknolojisinin öncü firmalarından biri olarak ön plana çıkıyor ve şimdi de Model S için yeni bir yazılım güncellemesi sunmuş durumda. Bu güncellemenin içerisinde Summon adlı yeni bir özellik dikkat çekiyor.

Bu yeni özellik ile beraber bir aracı 12 metre mesafeden çağırmanız mümkün oluyor. Ayrıca bu özellik ters yönde de çalışabiliyor. Başka bir deyişle aracın park ettiği noktadan sizin yanınıza gelmesi mümkünken, siz araçtan indikten sonra aracın park edeceği noktaya gönderilmesi de mümkün oluyor.

Tesla, özelliğin halen deneme aşamasında olduğunun altını çiziyor ve dikkatli kullanılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca özellikte bazı sınırlamalar da söz konusu. Summon özelliğinin sadece özel mülk alanında ve düz yollarda kullanılması gerekiyor ve şimdilik araç sadece ileri ve geri hareket edebiliyor. Tesla'nın söylediğine göre bu özellik, dar alanlara ve garajlara park etmek için ideal bir çözüm olabilir.

Yeni yazılımla eklenen diğer geliştirmelerin arasında park destek sistemlerinde iyileştirmeler ve şerit üzerinde kalmanıza yardımcı olan Autosteer özelliğinde değişiklikler bulunuyor.

Her ne kadar bu özelliğin Tesla Model S sahiplerinin hayatını değiştireceğini söylemek mümkün olmasa da, güncellemenin otonom sürüş teknolojisine doğru bir adım daha olduğu rahatlıkla söylenebilir...

Resimlerle: 50 yeni otomobil duvar kağıdı!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...