Buz Hokeyi Milli Takımı'nda kaçak hokeyci oynattık!

Buz Hokeyi Milli Takımımız, özel maçta başka bir oyuncunun formasıyla Türk vatandaşlığı bulunmayan Slovak Denis Legersky'i oynattı.

19 Şubat 2014, Çarşamba 08:52 Son Güncelleme:
- A +
Buz Hokeyi Milli Takımı'nda kaçak hokeyci oynattık!

Türk spor tarihine bir skandal daha yazıldı... Hürriyet gazetesinden Celal Demirbilek'in haberine göre, Türkiye Buz Hokeyi Milli Takımı'nın Bosna Hersek'le oynadığı özel maçta, Ogün Uzunali'nin formasıyla Slovak oyuncu Denis Legersky sahaya çıktı. Milli Takımımız'ın 7-2 galip geldiği maçta kaçak hokeyci Legersky 2 gol attı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün sporcusu olan Legersky, Saraybosna'da oynanan özel maçta yapılan sahtekârlığa dahil olarak tarihe geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, 9 bin kişinin izlediği skandal maç için "Rakibimizin iki ABD'li oyuncusu bulunduğundan rezil olmamak için Denis Legersky'yi oynattık. Slovak oyuncu, 3,5 yıldır Türkiye liglerinde oynuyor. Kendisi Türk vatandaşı değil ama Türk formasını giymekten gurur duyduğunu söylüyor" dedi. Başkan Duman oyuncu için, "Ben Legersky'yi Bosna Hersek maçı için antrenör yazdım" ifadelerini kullandı.

Buz hokeyi Federasyonu Başkanı Duman'ın, Bosna Hersek Milli Takımı'nda oynayan ve bize rezil olma tehdidi olarak görünen iki ABD'li oyuncuyla ilgili yapılan görüşmede, bu iki oyuncunun da Kanadalı olduğu ve birinin Bosna Hersek vatandaşlığına geçtiği öğrenildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden bir yetkili, konuyla ilgili olarak "Özel maç da, dostluk maçı da olsa bu bir skandaldır. Türk Milli Takımı forması ucuz bir forma değildir. Ancak Türk vatandaşı olan ve hak eden sporcular giyebilir" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...