MENÜ

Büyükler Türkiye Şampiyonası, Kocaeli'de başladı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunca (TSSF) gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası, kadın ve erkeklerde 32 takımın katılımıyla Kocaeli’de başladı.

02 Eylül 2021, Perşembe 18:23 Son Güncelleme:
- A +
Büyükler Türkiye Şampiyonası, Kocaeli'de başladı

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen şampiyonada, 23 spor kulübünden 20 erkek ve 12 kadın takımı 345 sporcuyla madalya için mücadele edecek. TSSF Başkanı Şahin Özen, yarışmaya katılan spor kulüplerine ve sporculara başarılar dileyerek, 5 Eylül’e kadar devam edecek şampiyonanın yüksek katılımla gerçekleştirildiğini söyledi.

Takımların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Özen, "Sualtı hokeyi, su altı sporlarımızda dünyada markalaştığımız bir branşımız. Bu konuda altyapı çalışmalarımızı, mevcut takımlarımızın performanslarının artması için çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Bu şampiyonaya desteklerini esirgemeyen Kocaeli Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor il ve ilçe müdürlükleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Kaymakamlığı ve Gebze Belediyesine, organizasyon ekibimize çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...