Burdur'da korkutan deprem

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre Burdur Kava-Yeşilova merkezli bir deprem meydana geldi. Büyük depremin ardından büyüklüğü 1.5 ila 2 arasında 4 deprem daha kaydedildi. Ardından Antalya merkezli bir deprem daha kaydedildi.

23 Temmuz 2018, Pazartesi 09:54 Son Güncelleme:
- A +
Burdur'da korkutan deprem
Depremle ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre Burdur Kavak-Yeşilova merkezli bir deprem meydana geldi.

Kavak-Yeşilova merkezli saat 05.40'ta meydana gelen deprem yerin 5 kilometre altında meydana geldi ve büyüklüğü 4.7 olarak ölçüldü.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde ise saat 05.40'ta meydana gelen depremin merkez üssü Yeşilova olarak belirtilirken büyüklüğü ise 4.6 olarak açıklandı. Depremin derinliği ise 7 kilometre olarak ölçüldü.

Burdur Yeşilova merkezli 4.6 büyüklüğündeki depremin ardından 2.0, 1.5, 1.6 ve 1.5 büyüklüğünde 4 deprem daha meydana geldi. Depremde herhangi bir mal ya da can kaybı yaşanmadı.

Hemen hemen bütün ilçelerde hissedilen deprem nedeniyle halk panik yaşadı. Muhtar Mehmet Acar, köyde herhangi bir zarar olmadığını ifade etti. AFAD ise tedbir olarak bir ekip çıkardığını bildirdi.

Bir deprem de Akdeniz'de

Öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre saat 05.54'te de Akdeniz merkezli bir deprem meydana geldi. Yerin 31 kilometre altında medana gelen depremin merkez üssünün Kumluca'ya 46 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilirken sarsıntının büyüklüğü 3.5 olarak ölçüldü. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...