MENÜ

"Burak'ın karakteri benim yanılgımmış"

Trabzonspor'un Hollanda kampını ziyaret eden başkan Sadri Şener, Galatasaray'la anlaşan Burak Yılmaz ve Sarı-Kırmızılı kulübü ağır sözlerle eleştirdi.

15 Temmuz 2012, Pazar 02:30 Son Güncelleme:
- A +
'Burak'ın karakteri benim yanılgımmış'

Abdurrahim Albayrak da Bordo-Mavili camiayı derinden sarsan bu transfer nedeniyle Şener’in eleştirilerinden payına düşeni aldı. Burak Yılmaz’ın kendisine, “Trabzon’dan ayrılmak istiyorum ama yurt dışına gideceğim” diyerek izin istediğini vurgulayan Trabzonspor Başkanı, “Ben Burak’ın karakter yapısının böyle olduğunu bilmiyordum. O benim yanılgım oldu. İstikbali veya geleceği için Galatasaray ’a gitmiş. Halbuki insan istikbali ve geleceği için Trabzonspor’a gelir. Galatasaray’da ne işi var? O yanlış bir cümle. Keşke, ‘Trabzon şehrini sevmiyorum, o nedenle gidiyorum’ deseydi. O zaman bir şey diyemezdim. Burak’ın Galatasaray’dan aldığı parayı biz zaten veriyoruz. Çok da büyütmenin anlamı yok. Trabzonspor’dan daha büyük değil. Ama insan bununla ileriki yıllarda özel hayatında karşılaşır, siyasi hayatında, ticari hayatında karşılaşır. Son olarak şunu söyleyeyim; Türkçe’de çok güzel bir tekerleme var. ‘Keser döner sap döner, bu hesap bir gün döner’ derler. Bunu da hep beraber görürüz” diye konuştu. Şener sözlerini aynı sertlikte sürdürdü. İşte o çarpıcı açıklamalar...

‘Galatasaray’a yakışmıyor’

“Bizden 100 tane Burak gider, ama Galatasaray, Trabzon’un dostluğunu kolay kolay bulamaz. Galatasaraylı arkadaşlara, gerçi pek arkadaşımız kalmadı ama, şöyle bir tavsiyem var; sadece bizden değil, diğer takımlardan yaptıkları transferlerde de hep isimleri çıkmaya başladı. Galatasaray’a pek yakışmıyor bunlar. Bizim dost kalmamız çok önemliydi. Olmalıydı, diye düşünüyorum. Demek ki gerek yokmuş.”

‘Liselerine ders eklesinler’

“Burak, hakikaten bir daha kolay kolay selam vermeyeceğimiz, Trabzonspor’un kapısından geçmeyecek bir menacere sahip. Ondan önce de bu menacerin başka bir versiyonu Selçuk’ta vardı. Ben mi farklı yetiştim? Gerçi Galatasaray Lisesi mezunu değilim, ama demek ki çok farklı yeteneklerim var. Bence Galatasaray Lisesi’nin Sultanisi’nin tedrisatına bir iki ders daha ilave ettirmek lazım.”

‘Albayrak’ı zeki zannederdim’

“Abdurrahim Albayrak, ifadesine göre Burak’ı başka takımın kampından almış. Ben hemşerilerimin zeki olduğunu zannederdim. Madem o takımın kampından aldın, parayı da oraya yatırsaydın. Niye bize yatırdın? İnsan ağzından bir laf çıkarken düşünür, ondan sonra konuşur. Neyse hayırlı olsun. Galatasaray defteri bizim için tamamen kapanmıştır, Burak defteri kapanmıştır. Trabzonspor daima vardır.”

800 kombine

“Galatasaray 40 bin kombine satmış biz 800. Ama bunu kimse algılamak istemiyor. Yani bunu transferle bağdaştırmamak lazım. Ciddi transferler yapan bir takımız. 26-27 oyuncumuz var. Bu 22’lere indirilecek. Fazlalığımız var. Ama Şenol Güneş derse ki, ‘mutlaka bir santrfor lazım’ onu da alırız. Şu anda bir sıkıntımız yok.”

‘Devlet yaptı’


“Fenerbahçe ile olan işi ben yapmadım. Devlet yaptı. Hep kafayı bükemezsin ki! İstanbul takımları, Anadolu takımlarına her dediklerini yaptırarak hayatlarını idame ettirmişler. Biz ona pek uymayan bir takım olduğumuzu hep söyledik. Hele ben başkan tipi olarak hiç uymam.”

‘Konuşmuştuk’

“Ünal Aysal Bey ile daha önce bir yemek yedik. Ona teklifimi yapmıştım. Burak’ı Galatasaray’a verebilmem için
7 milyon artı 2 oyuncu. Yani ben dönüp halkıma şunu demeliydim; ‘Ben Burak’ın artı Selçuk’un da parasını aldım...’ O zaman bu sevimli bir transfer olabilirdi. Onlar bu hakkı kullandılar. Ama şekil yanlıştı.” 

‘Ceza gerekir’
Sadri Şener, UEFA Disiplin Komitesi’nin beklenen kararıyla ilgili olarak da, “Normali Fenerbahçe’nin ceza alması. Anormali almaması. 16. Ağır Ceza Mahkemesi öyle diyor çünkü. Hep bana yükleniyorsunuz ama benim kararım değil. Mahkemenin kararı. O vermiş cezayı sen de onun verdiğini vereceksin” dedi.

Fener’e takdir

Aziz Yıldırım’ın cezaevi çıkışında omuzlara alınması ancak kendisinin aklanmasına rağmen çok az sayıda taraftar tarafından karşılanmasıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Şener, “Onların taraftarı daha fazla, belki daha örgütlü. Demin dediniz ki; ‘Burak gitti size tepki oluştu.’ Fenerbahçe’de 50 oyuncu gidiyor, 50 tane geliyor, yine omuza alınıyorlar. Belki organize belki değil, ama takdir etmek lazım” dedi.

UEFA’ya mektup

Şener, UEFA’ya mektup gönderdiklerini belirtirken, “Mahkeme üyelerinin aldığı kararı tercüme ettirerek UEFA’ya gönderdik. Emre’nin ırkçılık davasıyla ilgili Kadıköy mahkemesi görevsizlik kararı verdi. Onu da AİHM’ye götüreceğiz. Sonra CAS’a gideceğiz. Neyse sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Özerten’e tepki...

TFF ile bir ilişkilerinin kalmadığını belirten Sadri Şener şöyle konuştu: “Fikstür çekimine adam göndermedik. Trabzonspor Başkanı’na hakaret eden bir TFF İkinci Başkanı (Ufuk Özerten) hâlâ orada oturma cesaretini gösteriyor. Başkanı da ‘sen buradan git’ demiyor. Ona bundan sonra saygı sevgi göstermek çok doğal olmasa gerek. TFF ile bir ilişkimiz kalmadı.”

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...