"Burak Yılmaz'ın dördüncü baharı"

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, sergilediği performansla göz doldurmaya devam ediyor. Fanatik Gazetesi yazarı Ali Ece, Beşiktaş'la çıktığı 12 maçta 11 gol kaydeden Burak Yılmaz'ın performansını Tivibu Spor'da yayınlanan 'Ters Köşe' programında değerlendirdi. Burak Yılmaz'dan övgüyle bahseden Ali Ece, '' Kış çok uzun sürünce öyle iklim bozuluyor. Bahar çok geliyor.''dedi.

02 Mayıs 2019, Perşembe 16:39 Son Güncelleme:
- A +

Ali Ece, Trabzonspor'dan Beşiktaş'a transfer olan ve bu sıralar adından sık sık söz ettiren Burak Yılmaz'ın performansını değerlendirdi.

''Burak Yılmaz Galatasaray'da da Fatih Terim'le gayet verimli oynamıştı''

Ali Ece ''Fatih Terim, Burak Yılmaz ve arkadaşları arasında o meşhur tartışma yaşanmasaydı, Burak Yılmaz Galatasaray'da Fatih Terim'le gayet verimli oynamıştı. Burak Yılmaz için herkes ikinci baharı diyor Beşiktaş'taki. Değil aslında dördüncü baharı bu, Trabzon'da Şenol Güneş'le 2011. Biraz daha sonrası Galatasaray'da Fatih Terim yönetiminde Şampiyonlar Ligi'ndeki Ronaldo kadar gol atmış olması o performansı...'' ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz'ın beğenilen performansının kaynağını Şenol Güneş'e bağlayan Ali Ece ''Burada aslında Şenol Güneş faktörü var. Hem Burak Yılmaz'ın dönüşümünde yani Burak Yılmaz'ın dördüncü baharını yaşamasında. Bu üçüncü baharı da Trabzonspor'daki ikinci gelişindeki dönemiydi.'' dedi.

''Gençlik yıllarında bekleneni veremezsen'...'

Burak Yılmaz'ın gençlik yıllarını eleştiren Ali Ece ''Gençlik yıllarında bekleneni veremezsen.. 25-26 yaşına kadar hiç bekleneni veremedi ki Almanya'da falan 25-26 yaşındaki oyunculara genç diyeni dövüyorlar. Kış çok uzun sürünce öyle iklim bozuluyor. Bahar çok geç geliyor. Bir de Şenol Güneş'in Milli Takım'la olması tekrar başarılı olup kamuoyun da tekrar 'vay Şenol Güneş çok iyi hocaymış' algısının tekrar ortaya çıkması sonucuyla rahatladı. Onunda buraya getirdiğini söyleyebiliriz.'' dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...