"Bu yarışta biz de varız"

Rönesans TED Ankara Kolejliler'in başantrenörü Hasan Özmeriç, Spor Toto Basketbol Ligi'nde kendilerine hedef olarak play-off'lara kalabilmeyi belirlediklerini, hem Türk hem yabancı oyuncularıyla sezon sonunu mutlu bitirecekleri düşüncesinde olduğunu söyledi.

11 Ekim 2015, Pazar 11:20
- A +
'Bu yarışta biz de varız'
Özmeriç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımların kendilerine koydukları hedeflere ulaşmakta zorluk yaşayabileceğinin altını çizerek, "Aynı şekilde bizim de koyduğumuz hedefin çok kolay olmayacağını biliyorum ama bu hedef için kadromuzun, çalışma ortamımızın, şartlarımızın, sponsorumuzun yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu yarışta biz de varız diyorum" dedi.

Rönesans TED Ankara Kolejliler’in kadrosunda 6 yabancı oyuncu bulunduğunu hatırlatan Özmeriç, "Takımımızda 5 farklı ülkeden 6 yabancımız var. Hepsi Avrupa’nın üst düzey takımlarında oynamış ve birbirini tanıyan oyuncular. Zaten Kalin Lucas geçen yıl kadromuzdaydı, Frank Elegar ise geçen yıl Türkiye’de oynadı. Bu sebeple birbirlerine adaptasyon sorunu yaşanmadı. Sisteme adaptasyon ise zaman alacak" diye konuştu.

Hedefler şaşabilir

Özmeriç, Spor Toto Basketbol Ligi’nin Avrupa’nın en iyi ligi konumuna geldiğini ve Türkiye’de çok kaliteli yerli ve yabancı oyuncuların yanı sıra çok değerli antrenörlerin bulunduğunu vurguladı.
Ligde mücadele eden her takımın güçlü kadrolara sahip olduğunun altını çizen Özmeriç, "Hiçbir takımın hiçbir maçı ’rahat kazanırız’ diyeceğini düşünmüyorum. Önceden belirlenmiş hedeflere birçok takım ulaşamayacak" ifadelerini kullandı.

Rönesans TED Ankara Kolejliler’in sezon başı hazırlıklarını da değerlendiren Özmeriç, şöyle devam etti:

"İki oyuncumuz Viktor Sanikidze ve Marko Tomas’ın Avrupa Şampiyonası nedeniyle ülkelerinin milli takımlarında olması ve son transferimiz Vladimir Dragicevic’in takıma yeni katılması nedeniyle tam takım halinde antrenman yapamadık. Bu bizim açımızdan dezavantaj oluşturuyor ancak bu sayede takımdaki diğer yabancı ve Türk oyuncuların sezon içinde bize verebileceklerini görme şansı yakaladık. Gerçekten de hayalini kurduğumuz şekilde Türk oyuncularımın katkısı oldu. Sadece yabancı oyunculardan değil Türk oyunculardan da verim alacağımızı görmek bizi mutlu etti. Sonuç olarak ligin ilk birkaç haftasında istediğimiz basketbol düzeninde oynayamayacak olsak da bu uzun maratonda kurduğumuz takımda hem Türk hem yabancı oyuncularımla sezon sonunu mutlu bitireceğimiz düşüncesindeyim."

"Kazanmaya gidiyoruz"

Özmeriç, ligin ilk haftasındaki rakipleri Fenerbahçe Ülker’in Avrupa’nın üst düzey kadrolarından birine sahip olduğunu dile getirdi.

Sarı-lacivertli takımın geçen sene THY Avrupa Ligi’nde 4’lü final oynadığını, bu sezon da finale kalabilecek bir kadro oluşturduğuna dikkati çeken Özmeriç, "Rakibimiz Avrupa’nın en üst düzey kadrolarından birine sahip ama biraz önce söylediğim nedenlerden dolayı hiç kimse yenilmez değildir. Maç günü sahaya koyacağınız konsantrasyon ve istek her takımı yenebilecek şartları size sağlayabilir. Yeter ki o motivasyon ve istek olsun. Fenerbahçe ile sahasında oynamak tabii ki zor olacak ama biz de İstanbul’a kaybetmek için değil, kazanmak için gidiyoruz" şeklinde konuştu.

Taraftarlara çağrı

Hasan Özmeriç, bu sezon maçlarını Ankara Spor Salonu’nda oynayacaklarını anımsatarak, taraftarlarının da kendilerini her maçta desteklemelerini istedi.
Son 7 senedir TOBB Spor Salonu’nu kullandıklarını, bu sezondan itibaren TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Özmeriç, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Biz okulun içinde oldukça takımımıza karşı ilgi de artıyor, okulumuzla bütünleşmiş durumdayız. 1 ay sonra üniversitemiz içindeki spor salonu bitiyor ve takımımız antrenmanlarına o salonda devam edecek. Böylece üniversite öğrencilerimizle de bir arada olma imkanı yakalayacağız. Sonuçta 30 bin mezunu ve 6 bin öğrencisi olan TED Ankara Koleji’nden bahsediyoruz. Bu büyük camianın Ankara Spor Salonu’ndaki maçlarımızda bizleri destekleyeceğini düşünüyorum."

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...