Bu iş olur

Bu iş olur

30 Nisan 2013, Salı 11:20
- A +
Bu iş olur

Perşembe akşamı ideal 11'le sahaya çıkabilecek olsa Kocaman'ın turu yüzde 75 oranında geçebileceğini rahatlıkla söylerdim.

Bu iş olur

Şimdi bu oran yüzde 55. Bu, küçümsenemez bir orandır. Bu seviyeye alışmış, genlerinde var olan bir ekip Benfica.

Bu iş olur

1-0'ın psikolojisi1-0'ın da psikolojik olarak son derece olumlu bir skor olduğunu düşünüyorum. 2-0 aritmetik olarak büyük bir rahatlıktır ama psikolojik olarak öyle değil.

Bu iş olur

Fenerbahçe, Roma deplasmanında kolaylıkla oyunu tutabilecek bir dengeye rağmen skor nedeniyle çok yaslanmıştı.

Bu iş olur

Benfica'ya karşı yaslanamazsınız. çünkü hem kapalı savunmalara karşı Cardozo büyük bir silahtır hem de Benfica'nın top dolaştırma hızı Lazio'nun çok ötesinde.

Bu iş olur

Kanat BaşarısıFenerbahçe ilk maçta müthiş bir strateji gösterisi ortaya koydu. Kocaman'ın rakibi okuma başarısı yüzde 100'dü. Bunu yine yapacaktır.

Bu iş olur

En çok ilgi çeken performans kanat 4'lüsününkü idi. Gökhan ile Ziegler önlerindeki Sow ve Kuyt'la mesafalerini hiç açmadan çıktılar. Sow ve Kuyt da Gökhan ile Ziegler'den uzaklaşmadan geri döndü.

Bu iş olur

Fenerbahçe oyun mesafesini hiç bozmayan bir dış kare kurdu. Harika gidip geldiler. Rakibin hızlı çıkışlarına hiç müsaade etmediler böylece. Bunu Caner'le de yapabilirler. Yeter ki sinirlerine hakim olup top kayıplarını minimize etsin.

Bu iş olur

Tempoyu ayarlamakAtılacak bir gol rakibin üç gole ihtiyaç duyması demek. Benfica bu sezon evinde oynadığı 6 iç saha maçında 2 kez Fenerbahçe'yi eleyebilecek skoru aldı. Newcastle ve Spartak Moskova maçlarında. İki takımın da gün itibariyle 'Fenerbahçe'nin Avrupa seviyesi'nde olmadığını söyleyebiliriz. Fenerbahçe çıktığı her maçta tempoyu ayarlayan taraf olmayı bildi. öte yandan iki maçı da seyredenler, iki ekibin de yeterince gol şansı buldukları biliyor.

Bu iş olur

Selçuk'tan endişem yokFenerbahçe orta sahasında eksik... Benim ön libero/stoper'de Selçuk'tan bir endişem yok. Ne kadar eleştirilirse eleştirilsin ülkede o pozisyonun en iyilerindendir.

Bu iş olur

Burada Baroni ve Salih'in, Caner ile Kuyt'dan alacakları yardım Fenerbahçe'yi ayakta tutar. Yani defansif olarak sorun yok. Yeter ki açılırken top kaybı olmasın ve sürat korunsun. Ve bu yapılırsa Sow'un ağır ve problemli savunma göbeğini zorlama konusunda da fazlasıyla iş yapabileceği açık.

Bu iş olur

Yani Kuyt ve Gökhan ilk maçtaki formlarında olurlarsa Fenerbahçe gol bulur. Her zaman söylediğim gibi, yeter ki Baroni 'top' noktasında olsun, Volkan da bildiğimiz Volkan...

Bu iş olur

Gaitan'ı etkisiz bırakacak orta saha kurgusu Fenerbahçe'de hâlâ var. Rakibi durdurmak için bu yeterlidir. Fenerbahçe'yi buraya yüksek pozisyon sadakatine dayalı denge oyunu getirdi. Sadece bu, onları kupaya kadar götürür. Yolumuz açık olsun.

Bu iş olur

Geçen sene Saracoğlu'nda gaz yiyip terörize edilen başka çocuklar. Arena'da rakı şişesiyle kafatası kırılan bir başka çocuk. Ve bütün bunlar oluyor ama kimseye bir şey olmuyor çocuklardan başka... Fuat çok haklı. “çocuğun statta ne işi var?"

Bu iş olur

Zorlamayın! Ne alkışı!Bu ülkede tüm sporseverler Abdullah Kiğılı gibi olsa zaten 'alkışlansın kampanyası'na gerek olmaz. Doğal olarak kazanan tebrik edilir alkışlanır. Ama durum o değil. Durum şiddeti, nefreti önlemeyi gerektiriyor. Bunu yapay bir sevgi yaratarak yapamazsınız. önce şiddeti önlemeli, sonra nefreti tedavi etmelisiniz. Sonra sevgiye gelir sıra. Arsenal'in Manchester'ı alkışlaması bizim için örnek değildir. O sahte centilmenlik bize gelmez. Bizim bedende o elbise durmaz. İngiliz'in cenazesindeki zorlama metanetle bizim cenazedeki gözyaşları bir mi? Onun düğünündeki eğlenceyle bizimki bir mi? Onun şampiyonluğu da bizimkine benzemez. Zorlamaya gerek yok.

Bu iş olur

Rotasyon değil 2 takımAykut Kocaman ligdeki Eskişehir maçında oynattığı 11'den sadece 1'ine yer verdi deplasmandaki kupa maçında. Muhtemelen perşembe akşamı Lizbon'da, pazar akşamı sahaya çıkan oyunculardan sadece Cristian 11'de olacak. Bu rotasyon değil. 3 kulvarda 2 ayrı takım kullanmaktır.

Bu iş olur

Rotasyon özetle her bir kombinasyonun üç aşağı beş yukarı benzer işlerlikte olduğu yapıda olur. Kocaman takımı ikiye ayırdı oysa ki! Ama başarılı oldu. çünkü diziliş veya sistemi değiştirmeden başka kalitede de olsa benzer sonuçlar alıyor. Eğer illa rotasyon demek istiyorsanız, buna oyuncu değil, takım rotasyonu diyebiliriz. çünkü değişen oyuncular değil, neredeyse takımlar.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.