Bryant Dunston: Hedefimiz Final Four

Ülkemizi THY Euroleague'de temsil edecek Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Bryant Dunston, FANATİK'e özel açıklamalar yaptı.

03 Ekim 2017, Salı 02:25 Son Güncelleme:
- A +
Bryant Dunston: Hedefimiz Final Four
THY Euroleague'deki temsilcilerimizden Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Bryant Dunston, yeni sezon öncesi beklentilerini FANATİK ile paylaştı.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Euroleague medya gününde sorularımızı cevaplayan 31 yaşındaki ABD'li pota altı oyuncusu önemli ifadeler kullandı.

Lacivert-Beyazlı ekibin başarılı isimlerinden biri olan Dunston, bu sezonki hedeflerinden İstanbul'daki yaşamına kadar birçok şeyi anlattı...

- Anadolu Efes ile 3. yılın olacak. Yaklaşan yeni sezon için beklentilerin nedir?

Geçen sezondan daha iyi bir basketbol sergilemeyi hedefliyoruz. Kadromuzda birçok yeni isim var. Asıl amacımız Final Four'a çıkmak.

'Ayrılanları özleyeceğiz'

- Kadronuzda büyük değişiklikler oldu. Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Thomas Heurtel, Jayson Granger gibi önemli oyuncular ayrıldı. Şu ana kadar takımdaki atmosfer nasıl?

Gayet iyi. Tabii ki ayrılanları özleyeceğiz. Bence birçok silahımız ve sahada kendilerini kanıtlamak isteyen yeni oyuncularımız mevcut.

'Yeni sistem hoşuma gitti'

- Geçen yıl ilk defa Euroleague'in yeni sisteminde oynadınız. Sana göre nasıl bir değişiklik oldu?

Oldukça hoşuma gitti. En iyi takımın belirlenmesi için daha iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Her takım birbiriyle karşılaşıyor. Yani hiçbir takımdan kaçınmak diye bir şey söz konusu değil. Sonuçta da en iyi ekip ortaya çıkıyor.

'İstanbul mükemmel bir yer'

- İstanbul'da çok zaman geçirdin. Şimdiye dek nasıl buluyorsun? İyi ve kötü yanları neler?

İstanbul harika bir yer! Büyük bir şehir ve yapacak çok şey var. Yemekler muhteşem, insanlar gayet iyi. Benim için mükemmel bir şehir.

Onur GÜLER / fanatik.com.tr

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...