SON DAKİKA: Borussia Dortmund, Nuri Şahin'i resmen açıkladı!

Edin Terzic ile yollarını ayıran Borussia Dortmund, teknik direktörlük koltuğuna Nuri Şahin'i getirdi. Alman devi, 35 yaşındaki teknik adamla 2027 yılına kadar sözleşme imzalandığını resmî internet sitesinden duyurdu. İşte detaylar ve Nuri Şahin'in ilk açıklamaları...

SON DAKİKA: Borussia Dortmund, Nuri Şahin'i resmen açıkladı!

Almanya Bundesliga devi Borussia Dortmund, teknik direktörlük görevine Nuri Şahin'in getirildiğini açıkladı. Sarı-siyahlı kulüp, Nuri Şahin ile 2027 yılına kadar sözleşme imzalandığını duyurdu.

Haberin Devamı

İŞTE RESMÎ AÇIKLAMA

Borussia Dortmund'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Nuri Şahin, BVB'nin yeni baş antrenörü olacak. Bu karar, Borussia Dortmund Spor Genel Müdürü Lars Ricken ve Spor Direktörü Sebastian Kehl'in bugün, Şahin'le yaptığı görüşmeler sonucunda alındı. Lüdenscheid doğumlu antrenör daha sonra 30 Haziran 2027'ye kadar geçerli bir sözleşme imzaladı ve daha önce kendi isteğiyle BVB'den ayrılan Edin Terzic'ten görevi devraldı."

SON DAKİKA: Borussia Dortmund, Nuri Şahini resmen açıkladı

'BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR'

Nuri Şahin, imzanın ardından kulübün resmî internet sitesine yaptığı açıklamada, "Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Kulüpteki tüm sorumlulara bana duydukları güven için teşekkür etmek istiyorum. BVB'deki görevimi dört gözle bekliyorum. İlk günden itibaren, başarımızı en üst düzeye çıkarmak için büyük bir enerji ve tutkuyla elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Haberin Devamı
A Mili Takımımızın rakiplerini tanıyalım! Güçlü yanları, yıldız oyuncuları...

EURO 2024 ÖNCESİ SALGIN ŞOKU...

'BİZİM İÇİN DOĞRU ANTRENÖR'

Sortmund Spor Genel Müdürü Lars Ricken ise şunları söyledi: "Nuri Şahin gibi genç neslin bir temsilcisine baş antrenörlük görevini devredebildiğimiz için çok mutluyuz. Şahin, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca kendisini antrenörlük kariyerine hazırlamak için çok çalıştı ve yeni görevini büyük bir özveriyle yerine getirecek, takımımızı geliştirmeye devam edecektir. Eski takım arkadaşları olarak, güven ve hırs ruhu içinde birlikte çalışacağız. Nuri hem oyuncu hem de yardımcı antrenör olarak kulübü, çalışanları ve BVB DNA'sını iyi biliyor. Nuri'nin bizim için doğru antrenör olduğuna inanıyoruz."

YORUM YAZ