Milli boksör Samet Gümüş, Avrupa şampiyonu oldu

Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası'nın 51 kilo finalinde Macar rakibi Atila Bernarth'ı mağlup eden milli boksör Samet Gümüş, Avrupa şampiyonu oldu.

Milli boksör Samet Gümüş, Avrupa şampiyonu oldu

Milli boksör Samet Gümüş, Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası'nın 51 kilo finalinde Macar rakibi Atila Bernarth’ı 4-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

Haberin Devamı

TARİHE GEÇTİ

Sırbistan'da düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası'nın 51 kilo finalinde milli boksör Samet Gümüş, Macar sporcu Atila Bernarth ile karşılaştı. Rakibini 4-1 mağlup eden Samet Gümüş, altın madalya kazandı. Gümüş, bu seviyede erkeklerde 13 yıl aranın ardından ilk altın madalyayı kazanan boksör olarak tarihe geçti.

Öte yandan Samet Gümüş, 2022 Avrupa U22 Şampiyonası’nda altın, 2022 Akdeniz Oyunları’nda bronz ve 2023 Avrupa Oyunları’nda gümüş madalya kazanma başarısı da göstermişti.

Olimpik boksörler Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli’nin ardından Samet Gümüş de şampiyon olan bir diğer sporcu oldu.

BAKAN BAK'TAN TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Sırbistan'da düzenlenen Avrupa Boks Şampiyonası'nda erkekler 51 kiloda altın madalya kazanan Samet Gümüş için tebrik mesajı yayımladı.

Haberin Devamı

Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sırbistan’ın Başkenti Belgrad'da düzenlenen Avrupa Boks Şampiyonası'nda erkekler 51 kiloda altın madalya kazanan Samet Gümüş’ü kutluyorum. Erkeklerde 13 yıl aradan sonra ülkemize Avrupa şampiyonluğu getiren milli sporcumuza ve bu başarısında emeği olanlara teşekkür ediyorum. Sona eren Avrupa Boks Şampiyonası'nı 3 altın ve 2 bronz madalyayla tamamlayan sporcularımızın da başarılarının devamını diliyorum.”

 

Milli boksör Samet Gümüş, Avrupa şampiyonu oldu

YORUM YAZ