Busenaz Sürmeneli'den Avrupa Oyunları'nda altın madalya

Polonya'da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları'nda milli boksör Busenaz Sürmeneli, finalde Belçikalı rakibini yenerek altın madalya kazandı.

Busenaz Sürmeneli'den Avrupa Oyunları'nda altın madalya

Olimpiyat ve Dünya şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli, Avrupa Oyunları'nda da fırtına gibi esti. Kadınlar 66 kiloda ringe çıkan Sürmeneli, yarı finalde Büyük Britanya'dan Rosie Joy Eccles'i eledikten sonra finalde Belçika Oshin Derieuw ile karşılaştı. Rakibi karşısında büyük üstünlük kuran Sürmeneli, üç rauntta da Derieuw'u 5-0'lık skorlarla geçerek altın madalyanın sahibi oldu.

Haberin Devamı

Busenaz Sürmeneli, Avrupa Oyunları'nda çeyrek finale çıktığı için Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için vize almıştı.

Rekor Busenaz ile geldi

Bu arada Türkiye, Avrupa Oyunları'nda Busenaz ile birlikte 7. kez kürsünün ilk basamağına çıkmanın sevincini yaşadı. Böylece Ay-Yıldızlı sporcularımız, oyunlar tarihinde bir rekor kırdı. 2015'te Azerbaycan'da düzenlenen şampiyonada 6 altın kazanan Türk sporcular, bu rekoru geliştirmiş oldular.

Samet'ten gümüş

Avrupa Oyunları'ndaki bir diğer madalyamız da erkekler 51 kiloda geldi. Milli sporcu Samet Gümüş, finalde olimpiyat ikincisi Fransız Billal Bennama'yla kaybetti. Samet, böylece gümüş madalyanın sahibi oldu.

YORUM YAZ