MENÜ

Blaze Esports turnuvadan çekildi!

Blaze Esports nisan ayında şampiyon olduğu ESA Otomobol Rocket League turnuvasından çekilme kararı aldı. Konuyla ilgili hem Blaze Esports hem de ESA Esports'tan açıklamalar geldi.

03 Mayıs 2021, Pazartesi 09:09 Son Güncelleme:
- A +
Blaze Esports turnuvadan çekildi!

Blaze Esports nisan ayında şampiyon olduğu ESA Otomobol Rocket League turnuvasından çekilme kararı aldı.

Başarılı Türk espor organizasyonlarından Blaze Esports ESA Otomobol Rocket League turnuvasından çekilme kararı aldığını duyurdu. Tecrübeli takım turnuvadan ayrılmasının sebebini turnuva organizasyonunun profesyonelliğe ve uluslararası kurallara aykırı tutumlardan kaynaklı olduğunu söyledi. Takım bu konu hakkında taraftarlarına ve kamuoyuna bir duyuru yazısı paylaştı.

ESA Esports'tan açıklama geldi

ESA Esports’un da konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

"ESA OTOMOBOL Kupası Rocket League Turnuvası’nın Nisan ayında gerçekleşen finali sonrasında gelen itirazlara istinaden açıklamamızdır. 

 ESA Esports olarak, yola çıktığımız ilk günden bu yana esporun gelişmesi ve Türkiye’yi uluslararası alanda bir espor merkezi yapmak için çalışıyoruz.  Bu amacımız gereği tüm organizasyonlarımızda tam şeffaflık ve güven temel ilkemiz oldu.

 Söz konusu final maçları sonrasında takımlardan gelen itirazlarla harekete geçen hakem heyetimiz ve espor yönetimimiz gerekli araştırmaları titizlikle yaptı, tüm tarafların ifadelerini dinledi ve ekibimiz her soruya şeffaflıkla yanıt verdi. Yapılan detaylı incelemeler neticesinde, turnuvanın online olması dolayısıyla, öne sürülen bulguların hiç birisinin, itiraza konu olan takıma yaptırım uygulanması için somut bir kanıt yaratmadığı sonucuna varıldı.  

 ESA Esports olarak devam eden ve gelecekteki tüm turnuvalarımızda, şaibe yaratabilecek konulardaki kontrol mekanizmalarımızı daha da arttırarak tarafsızlık, eşitlik ve dürüstlük ilkemizden taviz vermeyeceğiz ve her takıma eşit uzaklıkta olmaya devam edeceğiz. 

 Türkiye’de esporun gelişmesi adına sportmence mücadele eden tüm oyuncu ve takımlara kapımız açıktır. 

Devam eden turnuvamızdaki tüm takımlara başarılar diliyoruz.”

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...