MENÜ

Tarihin içinde bisiklet yolculuğu

Spor İstanbul tarafından organize edilen 4. Tarihi Yarımada Bisiklet Turu, 26 Kasım Pazar günü yapılacak. Tur katılımcıları, İstanbul’un muhteşem boğaz manzarasıyla eserleri arasında tarihi ve keyifli bir bisiklet yolculuğuna çıkacak.

Tarihin içinde bisiklet yolculuğu

Yenikapı Bisiklet Evi önünde 08.00-08.45 saatleri arasında toplanacak olan bisikletçiler, saat 09.00’da start alacak. Tur, yine Yenikapı’da saat 10.30’da tamamlanacak. Tüm katılımcılara bir “anı madalyası” verilecek.

Haberin Devamı

Eşsiz tarihi eserler arasında pedal çevrilecek
Tur, Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı, Aziz George Katedrali, Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii gibi İstanbul’un dünya çapındaki tarihi mekânlarından geçecek. Tur nedeniyle trafik kapatılmayacak. Organizasyon, güvenlik önlemleri altında akan trafikte gerçekleştirilecek.

Yenikapı’dan başlayıp Balat’tan dönüş alacak
4. Tarihi Yarımada Bisiklet Turu’nda Yenikapı’dan yola çıkacak olan bisikletçiler, sahil boyunca gittikten sonra Balat’tan dönüş alacak. Bisikletçiler Sirkeci’den Gülhane Parkı rotasına sapacak. Ardından Sultanahmet meydanından geçip, Kumkapı üzerinden tekrar Yenikapı’ya ulaşacaklar. İşte toplamda 19 Km olan turun güzergâhı:

Yenikapı – Kumkapı – Çatladıkapı Geçidi – Sirkeci – Eminönü – Unkapanı – Cibali – Fener – Balat – Fener – Cibali – Unkapanı – Sirkeci – Gülhane Parkı sahil girişi – Gülhane Parkı Tramway Çıkışı – Sultanahmet Meydanı – Ayasofya Camii – Küçük Ayasofya Caddesi – Aksakal Sokak – Kennedy Caddesi – Çatladı Kapı – Kumkapı – Yenikapı

Haberin Devamı

Tarihin içinde bisiklet yolculuğu

Bisikletini kap, kaskını tak gel
Tur, 2021 ve 2022 yıllarında birer kez düzenlendi. Bu yıl ise ikinci kez tarihi yarımada turlanacak. Toplamda dördüncü defa düzenlenecek olan turda, 18 yaş sınırı bulunuyor. Tarihi Yarımada Bisiklet Turu’na tüm bisikletçiler kendi bisikletleriyle katılırken, kask takmak da mecburi olacak.

YORUM YAZ