MENÜ

Birol Aydın: Dünyanın en genç ve gelecek vadeden takımıyız

Özel Sporcular Spor Federasyonu Para Atletizm Milli Takımı, Polonya’da düzenlenen VIRTUS Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ediyor.

09 Haziran 2021, Çarşamba 18:31 Son Güncelleme:
- A +
Birol Aydın: Dünyanın en genç ve gelecek vadeden takımıyız

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na kota kazandıran şampiyona Bydgoszcz kentinde başladı. 13 Haziran’da sona erecek şampiyonanın kadrosunda özel sporcular Esra Bayrak, Mihriban Korkmaz, Fatma Damla Altın, Muhsine Gezer, Eda Yıldırım, Edanur Akın, Oğuz Türker, Alper Kılınç ve Emrah Öztürk yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Birol Aydın, şampiyonaya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Dünya Atletizm Şampiyonası’nda hedefimiz, madalyalar alarak 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na yeni kotalar kazanmak, yeni destanlar yazmaktır. Atletizm takımımız dünyanın en genç ve gelecek vadeden takımıdır. Özel sporcularımız Dünya Atletizm Şampiyonası’nda madalyalar kazanmak, İstiklal Marşı’mızı okutmak ve bayrağımızı en üstte göndere çektirmek için yarışacak. Her zaman bizim yanımızda olan ve bize inanan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum." (AA)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...