MENÜ

Birlik seferber oldu!

'Menacer futbolcu' araştırmalarının ardından ortaya çıkan sonuç Kulüpler Birliği'ni de harekete geçirdi. TFF ile biraraya gelen başkanlar önlemlerini aldı.

12 Kasım 2010, Cuma 04:30 Son Güncelleme:
- A +
Birlik seferber oldu!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun ‘menacer futbolcu’ ilişkileri nedeniyle önemli isimlere verdiği cezaların ardından Kulüpler Birliği de harekete geçti. FANATİK’in de yaptığı haberlerle TFF’ye rehber olduğu olayların ardından birlik yöneticileri dün Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ile bir araya geldi.

İstinye’de yapılan toplantının ardından bilgi veren federasyon başkan vekili Lutfi Arıboğan, yapacakları çalışmalarla ilgili şunları söyledi: “Bu toplantıda birkaç maddeyi belirledik. Kulüpleri bilgilendirme toplantılarını daha sık yapacağız. Hem kulüp başkanları hem de profesyonel kulüp çalışanları için talimatlara ve sportif etiğe aykırılığın önüne geçilmesi yönünde çalışmalara devam edeceğiz. Bu konuya bulaşmış insanların aldıkları disiplin cezaları sonrasında kulüpleri koruma adına ilk yönetim kurulu toplantımızda talimatlarda gerekli değişiklikleri yapacağız.” Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ da, “FIFA belgesi olmayan menacerle herhangi bir futbolcunun sözleşmesi konusunda anlaşma yapmayacağız. Yeni alışmalar Türk Futbolu için faydalı olacaktır” diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...