Bir Windows 10 uyarısı daha!

Herkesi Windows 10'lu yapmaya kararlı olan Microsoft, buraya da bir uyarı eklemeyi ihmal etmedi!

13 Haziran 2015, Cumartesi 11:00 Son Güncelleme:
- A +
Bir Windows 10 uyarısı daha!

Microsoft, birkaç hafta önce Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10'u rezerve etmeye yönelik bir işlev sunmaya başlamıştı. Sağ altta kendiliğinden beliren bir Windows 10 simgesi yoluyla sunulan işlev, kullanıcının kabul etmesi halinde sistemi Windows 10'a otomatik olarak güncellemeyi mümkün kılıyordu. Şimdi ise Microsoft'un bununla kalmadığı anlaşıldı.


Bugün Windows 8'li yeni bir bilgisayar satın aldığınızda Microsoft, OOBE (İlk çalıştırma deneyimi) sırasında size Windows 10'u hatırlatan bir ekran gösteriyor. Yukarıdaki karede görebileceğiniz gibi bu ekranda da Windows 10'u rezerve etmeniz teklif ediliyor. Görüntüden Windows 10 hazır olduğunda indirme boyutunun 3GB olacağı anlaşılıyor. Yaptığınız rezervasyonu istediğiniz zaman iptal etme hakkına da sahipsiniz.

Microsoft, yeni işletim sisteminin kullanıcı sayısını 2 veya 3 sene içinde 1 milyara ulaştırmak istediğinden, oldukça agresif bir tanıtım kampanyası izliyor. Kurulum sırasında "Rezerve et" düğmesine farkında olmadan basan kullanıcıların olacağını düşünürsek, Temmuz'da birçok kişinin bilgisayarını Windows 10'a yükselmiş olarak bulması muhtemel.

Windows 10, 29 Temmuz'da hazır olacak ve Windows 7, Windows 8 lisansı sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak. Lisansınız yoksa Windows 10 Home için 119 dolar, Pro için 199 dolar ödemeniz gerekecek.

Resimlerle: Yapı 10135: Windows 10 şekillendi!

Kaynak: CHIP Online

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...