Bir garip kamp hikayesi

Rijkaard pes etti, takım kampa girdi. Oysa asıl problem kamp yapılmayan iç saha maçları değil, kamp yapılmasına karşın kazanılamayan deplasman maçları.

13 Nisan 2010, Salı 04:30
- A +
Bir garip kamp hikayesi

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard’ın Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı ilk açıklamada iki önemli ifade vardı. Biri her koşulda 4-3-3 sistemiyle oynayacakları ile ilgili cümlesi, diğeri de gelen sorular üzerine verdiği, “İstanbul’daki maçlardan önce kamp yapmayacağız” cevabıydı. İlk başlarda her şey yolunda giderken Hollandalı hocanın bu kararının takımı rahatlattığı konuşuluyordu. Ancak zaman geçip, puan kayıpları artınca eleştiri okları Rijkaard’a yöneldi ve kamp yaptırmıyor olması tepki çekmeye başladı. Sonunda devreye Galatasaray Yönetimi girdi, 47 yaşındaki çalıştırıcı pes etti ve Aslan Florya’da kampa girmeye başladı. Kamp kararının yönetim tarafından alındığı, Sabri’nin Diyarbakırspor maçının ardından yaptığı açıklamada kullandığı ifadeyle de netleşti.

Tek mağlubiyeti var
Oysa ortada ilginç bir durum var. Cim Bom’un son karşılaşmadan önce kamp yapılmadan Ali Sami Yen’de çıktığı 14 karşılaşmada 10 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyeti vardı, bu alanda Süper Lig’in en iyi takımı konumundaydı. Asıl sıkıntı ise 1 gün önceden gidildiği için kampa girilen deplasman maçlarındaydı, çünkü Aslan ikinci yarıda sadece Denizlispor’u dış sahada mağlup edebilmişti.

Yasin Cam

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...