Bilic'ten sonra Carvalhal de Ada'ya gidiyor!

Championship ekibi Sheffield Wednesday, Carlos Carvalhal ile anlaştı. Bilic'in ardından bir Beşiktaşlı daha İngiltere'nin yolunu tutuyor.

13 Haziran 2015, Cumartesi 15:00
- A +
Bilic'ten sonra Carvalhal de Ada'ya gidiyor!
Slaven Bilic'in ardından Beşiktaş'ın bir eski hocası daha Ada'nın yolunu tutuyor. 2011-12 sezonunda siyah-beyazlı ekibin başında olan Portekizli teknik adam Carlos Carvalhal'ın, Sheffield Wednesday ile anlaşmak üzere olduğu bildirildi.

İngiltere 2. ligi olan Championship'te sezonu 13. sırada tamamlayan ve ardından teknik direktör Stuart Gray ile dün yollarını ayıran mavi-beyazlı ekip hoca arayışlarına başladı.

Sheffield yerel basınının bildirdiğine göre hoca adayları arasında en önemli adayın Carvalhal olduğu ve 50 yaşındaki çalıştırıcıyla prensipte anlaşma sağlandığı ve resmen açıklanmasının yakın olduğu ifade edildi.

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun arkadaşı olduğu bilinen Carlos Carvalhal, Bilic'in hemen ardından Ada'ya giden ikinci Beşiktaşlı eski teknik adam olacak.

Baykuştu baykuş kalacak!

Carlos Carvalhal'ın İngiliz ekibinin başına geçmesi ilginç bir benzerliği de ortaya çıkaracak. Portekizli çalıştırcı, Türkiye'de Beşiktaş'ın ardından lakabı 'Boz Baykuşlar' olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u çalıştırmıştı. Sheffield Wednesday Kulübü'nün, armasının üzerinde görseli de bulunun lakabı ise 'Baykuşlar'...   

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...