MENÜ

Beşiktaş'ta Atiba gerçekleri! Erdal Torunoğlulları açıkladı...

Beşiktaş'ı Malatya’da galibiyete uçuran 38 yaşındaki Kanadalı oyuncunun 2013’teki transferinde önemli rol oynayan Erdal Torunoğulları, “Atiba’nın sırrı iyi bir profesyonel olması” dedi.

04 Mart 2021, Perşembe 09:15 Son Güncelleme:
- A +
Beşiktaş'ta Atiba gerçekleri! Erdal Torunoğlulları açıkladı...

Beşiktaş ’ta 8. sezonunu geçiren ve ilk günden itibaren hem saha performansı hem de profesyonelliği ile herkesin takdirini toplayan Atiba Hutchinson, 38 yaşında harikalar yaratmaya devam ediyor. Yeni Malatya maçında attığı usta işi golle takımını galibiyete taşıyan Kanadalı oyuncunun 2013 yılındaki transferinde önemli rol oynayan yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, Atiba ile ilgili Milliyet’e özel açıklamalarda bulundu.

"Atiba'nın transferine Bilic ısrar etmişti"

Siyah-beyazlı yönetimin transfer ve futbol yapılanmasından sorumlu ismi olan Torunoğulları, “Atiba benim ilk transferimdi. O dönem yönetimin verdiği yetki ve Slaven Bilic’in ısrarıyla bu transferi gerçekleştirdik. Bilic ile konuştuğumuzda, ‘Atiba benim olmazsa olmazımdır. Onu alırsak 3-4 bölgede oynatabilirim. Çok çalışkan ve çok iyi bir profesyonel’ demişti. Slaven Bilic ne dediyse çıktı. Atiba niye başarılı diye sorarsanız tek bir nedeni var, çok iyi bir profesyonel ve çok iyi bir aile babası. Bence işin sırrı burada yatıyor. Ailesine çok düşkün. Düzenli bir hayatı var. Beslenmesine ve uykusuna da çok dikkat ediyor” ifadelerini kullandı.

"Atiba bize çok yardımcı oluyor"

Transferde birçok kriterleri olduğunu da aktaran Erdal Torunoğulları “Başkan Ahmet Nur Çebi’nin talimatıyla oyuncu alırken maddi-manevi birçok konuya dikkat ediyoruz. Profesyonellik bizim en çok dikkat ettiğimiz nokta. İşte Atiba bu noktada bize çok yardımcı oluyor. Biz, gençlerin onu örnek almasını istiyoruz. Sadece gençler değil birçok oyuncu onu örnek alıyor. İyi ki böyle bir oyuncu Beşiktaş’a gelmişti”.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...