ÖZEL | Beşiktaş'tan sürpriz hamle: Siyah-beyazlılar eski Galatasaraylı ile görüştü

Gelecek sezonun teknik direktörünü belirlemek için üst düzey görüşmeler gerçekleştiren Beşiktaş bir yandan da kadroya katılacak oyuncularla ilgili çalışmalar yapıyor. Siyah-beyazlılar takıma bir de dünyaca ünlü bir ismi sportif direktör olarak getirmeyi planlıyor. Beşiktaş, İtalya'da Galatasaray'ın eski yıldızıyla bu görev için bir görüşme yaptı. İşte detaylar...

ÖZEL | Beşiktaş'tan sürpriz hamle: Siyah-beyazlılar eski Galatasaraylı ile görüştü

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederek kupayı müzesine götüren Beşiktaş, gelecek sezon hem Avrupa'da hem Süper Lig'de başarılı olabilecek bir kadro kurmanın çalışmalarını yapıyor.

Haberin Devamı

İLK HEDEF YENİ TEKNİK DİREKTÖR

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ın PAOK'ta başarılı bir grafik çizen Rumen teknik adam Razvan Lucescu ile görüştüğü ortaya çıktı. Başkan Hasan Arat'ın Selanik'te, 55 yaşındaki teknik adamla bir toplantı yaptığı öğrenildi.

Bu görüşmenin ardından Romanya'da bir TV programına konuk olan Lucescu, Beşiktaş'a ile ilgili gelen sorulan soruya; "Konuşmayı sevmiyorum. Ben PAOK'tayım, nokta." diyerek Yunan ekibinde kalacağını ifade etti. Siyah-beyazlılarda Sergen Yalçın ve Nuri Şahin isimleri ise gündemdeki yerini koruyor.

GALATASARAY'IN ESKİ YILDIZI İLE GÖRÜŞME

Beşiktaş yönetimi bir yandan da takıma önemli bir ismi sportif direktör olarak getirmenin planlarını yapıyor. Bu doğrultuda yapılan görüşmelerden biri de Ağustos 2008'de İspanyol ekibi Sevilla'dan kiralık olarak Galatasaray'a transfer olan eski İtalyan file bekçisi Morgan de Sanctis ile yapıldı.

Haberin Devamı

Beşiktaş, Morgan De Sanctis ile bir görüşme gerçekleştirdi, ancak henüz resmi bir teklif yapılmadı.

DE SANCTIS'İN KARİYERİ

Haziran 2009'da Galatasaray'dan ayrılan İtalyan kaleci ardından sırasıyla, Napoli, Roma ve Monaco formaları giydi.

ÖZEL | Beşiktaştan sürpriz hamle: Siyah-beyazlılar eski Galatasaraylı ile görüştü

Futbolu bıraktıktan sonra Roma'da 2017 ile 2022 arasında çeşitli görevlerde bulunan De Sanctis, Haziran 2022'de bir başka İtalya Serie A ekibi Salernitana'nın yolunu tuttu. Burada sportif direktör olarak görev yaptı.

Burak Özdemir - FANATİK ÖZEL

ÖZEL | Beşiktaştan sürpriz hamle: Siyah-beyazlılar eski Galatasaraylı ile görüştü

YORUM YAZ