Hollandalı gazeteciden Beşiktaş'a van Bronckhorst uyarısı! 'Biraz temkinlidir...'

Beşiktaş, uzun süren teknik direktör arayışını sonlandırıp yeni hocasını belirledi ve Hollandalı Giovanni van Bronckhorst ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. 49 yaşındaki teknik adamın potansiyelini, daha önceki çalışmalarını ve Beşiktaş'ı nasıl bir oyun tarzının beklediğini Hollandalı gazeteci Rian Rosendaal, Fanatik'e anlattı. İşte detaylar...

Hollandalı gazeteciden Beşiktaş'a van Bronckhorst uyarısı! 'Biraz temkinlidir...'

Beşiktaş, yeni teknik direktörünü resmen açıkladı. Siyah-beyazlı takım, Hollandalı hoca Giovanni van Bronckhorst ile anlaşma sağladığını duyurdu. Tecrübeli teknik adam ile 2+1 yıllık sözleşme imzalandığı vurgulandı.

Haberin Devamı

Hollandalı gazeteciden Beşiktaşa van Bronckhorst uyarısı Biraz temkinlidir...

Yardımcısı Serdar Topraktepe

Siyah Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuz tarafından yeni dönem yapılanmasıyla ilgili gerçekleştirilen detaylı çalışmalar sonucu Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğüne Hollandalı Giovanni van Bronckhorst getirilmiştir. 2+1 yıllık anlaşmaya varılan Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe yapacaktır. Yeni Teknik Direktörümüzün imza töreni ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Kulübümüze önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Giovanni van Bronckhorst'a başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

ZAYNUTDİNOV İDDİASI

Giovanni van Bronckhorst kimdir?

Profesyonel futbolculuk kariyerine 1993 yılında Hollanda’nın Rotterdam kulübünde başlayan van Bronckhorst daha sonra Feyenoord, Glasgow Rangers, Arsenal ve Barcelona gibi dünyaca ünlü kulüplerin formalarını giydi ve kariyeri boyunca orta sahada ve savunmada görev yaptı.

Haberin Devamı

Hollandalı gazeteciden Beşiktaşa van Bronckhorst uyarısı Biraz temkinlidir...

Giovanni van Bronckhorst'un başarıları

Feyenoord formasıyla 2010 yılında futbola veda ettiği güne kadar van Bronckhorst; Barcelona formasıyla 1 kez Şampiyonlar Ligi, 2 kez İspanya La Liga, 2 kez İspanya Süper Kupa şampiyonlukları, Arsenal formasıyla 1 kez İngiltere Premier League, 2 kez FA Cup, 1 kez League Cup, 1 kez İngiltere Süper Kupa şampiyonlukları, Glasgow Rangers formasıyla 2 kez İskoçya Ligi, 1 kez İskoçya Kupası, 1 kez İskoçya Lig Kupası, Feyenoord formasıyla 2 kez Dutch Cup kazandı. Van Bronckhorst Hollanda milli takımıyla 1998-2010 yılları arasında 3 kez Dünya Kupası’nda, 3 kez de Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yer aldı. Gio, 2010 Dünya Kupası’nda finalde İspanya’ya karşı kaptan olarak takımının başında sahaya çıktı.

Giovanni van Bronckhorst hangi takımları çalıştırdı?

Teknik direktörlük kariyerine 2011 yılında Feyenoord’da yardımcı antrenör olarak başladı. 2015 yılında aynı kulüpte teknik direktörlük görevine yükselen van Bronckhorst, hocalık kariyeri boyunca 1 kez Hollanda Ligi (Eredivisie) şampiyonluğu, 2 kez Hollanda Kupası, 2 kez Hollanda Süper Kupa, 1 kez de İskoçya Kupası şampiyonlukları yaşadı. Van Bronckhorst, Glasgow Rangers’ı 2021-2022 sezonunda UEFA Avrupa Ligi finaline taşımayı başardı.

Haberin Devamı

'Biraz temkinli bir teknik direktör'

Hollandalı gazeteci Riam Rosendaal, Beşiktaş'ın Giovanni van Bronckhorst'u açıklamasının ardından Fanatik'e konuştu. Vatandaşı olan teknik adamı değerlendiren Rosendaal, şunları söyledi: "Gio, güçlü bir savunmaya ve organizasyona önem veren biraz temkinli bir teknik direktör. Her zaman hücumda onun için iş yapacak 1 ya da 2 oyuncu vardır.

'Baskının ne olduğunu biliyor'

"Bence Beşiktaş'ın yeniden başarılı olmasını, Galatasaray ve Fenerbahçe ile rekabet etmesini istiyor. Ancak bu büyük bir görev olacak ve eminim ki bunu yapmak için çaba sarf edecektir. Feyenoord'da ligi kazandı ve Rangers ile UEFA Avrupa Ligi finaline ulaştı, yani bazı başarıları oldu ve ikisi de büyük kulüplerdi. Bu yüzden baskının ne olduğunu biliyor. Beşiktaş'ın onun için yeni bir sayfa açacağına eminim. Beşiktaş'a ne getireceğini bekleyip göreceğiz, bunu sadece zaman gösterecek."

Haberin Devamı

FANATİK ÖZEL HABER | SAMET ÇAYIR

YORUM YAZ