Beşiktaş'ta yaprak dökümü! Yabancılarda sıkıntı var

Yabancı oyuncu takviyesi için kadrosundaki 18 oyuncuyu azaltmak zorunda olan Beşiktaş, Ante Rebic ve Vincent Abobuakar ile yollarını ayırmak istiyor. Ancak iki futbolcu maaşlarını bırakmak istemediği için kulüpten ayrılmayı henüz düşünmüyor...

Beşiktaş'ta yaprak dökümü! Yabancılarda sıkıntı var

Gelecek sezonun planlaması için harıl harıl çalışan Beşiktaş Yönetimi, diğer yandan da iç transfer için uğraşıyor. Yabancı oyuncu transferi için kontenjanını düşürmek zorunda olan Kara Kartal’da, Vincent Aboubakar ile Ante Rebic’in takımdan gönderilmesi hedefleniyor.

Haberin Devamı

Fakat iki oyuncu da maaşlarını bırakıp, gitmeyi düşünmüyor. Geçen sezon başında Milan’dan gelen Rebic, 2.5 milyon Euro maaş alıyor. Hırvat basınında yer alan haberlere göre 30 yaşındaki futbolcu, bir senelik kontratı bitmeden takımdan ayrılmayı düşünmüyor.

Beşiktaşta yaprak dökümü Yabancılarda sıkıntı var

ORTAK YOL ARIYORLAR

Aynı şekilde 3.5 milyon Euro kazanan Vincent Aboubakar da takımdan ayrılmayı hiç istemiyor. 32 yaşındaki santrfor, bonservis teklifi getirecek bir kapı açmak için kendisini zorlamıyor. Tecrübeli oyuncu, 1 yıllık kontratında kalan ücreti alması takdirinde kulüpten ayrılmayı kabul ediyor. Hâl böyle olunca Beşiktaş Yönetimi de ortak bir yol aramaya çalışıyor.

ÜÇ FUTBOLCUYA TEKLİF BEKLENİYOR

Beşiktaş’ta gönderilecekler arasında yerlilerden; Umut Meraş, Onur Bulut ve Tayfur Bingöl gibi isimler bulunuyor. Fakat üç oyuncu için şu ana kadar ciddi bir teklif gelmedi. Kara Kartal, söz konusu isimlere gelecek tüm teklifleri değerlendirecek. Umut, Onur ve Tayfur ile gelecek sezon devam edilme ihtimali ise gözükmüyor.

Haberin Devamı

SEMİH İÇİN İDDİALAR DOĞRULANDI

Gösterdiği performans ile Avrupa’nın köklü takımlarını peşine takan Semih Kılıçsoy için henüz beklenen bonservis bedeli gelmedi. Ancak teknik sorumlu olarak takımın başına 2 kez geçen Serdar Topraktepe, bu iddiaları doğruladı. Kara Kartal, istediği oranda bir teklif gelmesi halinde 18 yaşındaki oyuncunun satışına izin verecek. Kara Kartal, Semih için 20 milyon Euro civarında bir rakam talep ediyordu.

Beşiktaşta yaprak dökümü Yabancılarda sıkıntı var

ARTHUR MASUAKU’YA YAKIN TAKİP

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’da ayakta kalmayı başaran ve istikrarlı performans gösteren nadir isimlerden biri olan Arthur Masuaku’nun, Avrupa’dan birkaç kulüp tarafından takip edildiği öne sürüldü. 30 yaşındaki sol bekin ise takımdan gönderilmesine şu an için sıcak bakılmadığı bildirildi. Fakat Kara Kartal’ın, astronomik bir rakam gelmesi halinde teklifleri değerlendirme altına alabileceği belirtildi.

YORUM YAZ