Beşiktaş'ta Samet Aybaba'ya oyunculardan flaş tepki! 'Elimizde kötü, çürümüş bir takım var' demişti...

Önceki gün yaptığı açıklamada oyunculara, “6. kez hoca değiştirdiniz, helal olsun. Çürümüş bir takımımız var” diyen Samet Aybaba’ya oyunculardan dikkat çeken tepki geldi. Fanatik yazarları Cem Dizdar ve Erman Özgür de Aybaba'nın takımı için sarf ettiği sözleri değerlendirdi.

Beşiktaş'ta Samet Aybaba'ya oyunculardan flaş tepki! 'Elimizde kötü, çürümüş bir takım var' demişti...

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Koordinatörü Samet Aybaba, önceki gün flaş açıklamalarda bulunmuştu. Bu sözlerin ardından Beşiktaşlı futbolcular flaş bir tepki verdi.

Haberin Devamı

HOCA GÜNDEMİ KUPAYA KADAR

Kulübün başkanı Hasan Arat, Türkiye Kupası süresince yeni teknik direktöre dair herhangi bir isim konuşmayacaklarını dile getirdi. Arat, "Takıma uyum sağlayıp sağlayamayacağı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bütçe dışında hareket etmek istemiyoruz. Kırılgan bir dönemdeyiz. Alacağımız karar çok kritik olacak. Bu sebeple hassas davranacağız. Türkiye Kupası hedefi süresince isim konuşmayacağız" şeklinde konuştu.

AYBABA: 'ELİMİZDE KÖTÜ, ÇÜRÜMÜŞ BİR TAKIM VAR'

Aybaba, oyuncularıyla ilgili olarak, “Altıncı kez teknik direktör değiştirdiniz. Helal olsun. İşimiz çok zor, elimizde kötü, çürümüş bir takım var. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kadrosunu görüyorsunuz, aradaki farkı kapatmak hiç kolay değil. Bu öyle 3-5 günde olacak bir iş de değil. Elimizden geleni yapıyoruz, listemiz de buna göre şekilleniyor” ifadelerini kullanmıştı. Aybaba’nın, bu sözleri üzerine Siyah-Beyazlı futbolculardan tepki geldi.

Haberin Devamı

Beşiktaşta Samet Aybabaya oyunculardan flaş tepki Elimizde kötü, çürümüş bir takım var demişti...

OYUNCULARDAN TEPKİ

Oyuncular, bu durumu Aybaba ile istişare ederken, ortak bir görüş bildirdiler. Buna göre Beşiktaşlı oyuncular, bu tür bir konuşmanın medyada yer olmasının doğru olmadığını belirtirken, kendi aralarında konuşulmasının daha doğru olacağı bildirildi.

TRANSFERDE İŞTAH KABARDI

Fanatik yazarlarından mini yorum

Fanatik yazarları Cem Dizdar ile Erman Özgür de Beşiktaş Futbol Takımı Genel Koordinatörü Samet Aybaba'nın takım hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili bir değerlendirme yaptı.

Cem Dizdar: Bu dille mümkün değil

Üzerinde fazla düşünülmüş gibi durmuyor Samet Aybaba’nın konuşmaları. Gazetecilerle değil de gelişigüzel bir sohbette sanki! Öncelikle Beşiktaş’ta ‘Futbolun patronu’ olarak açıklığa kavuşturması gereken soru şu; ’Fernando Santos hangi kriterler göz önüne alınarak takımın başına getirildi’? Bu soru ortada öylece dururken ‘Altıncı kez teknik direktör değiştirdiniz’ diye futbolcuları hedef tahtasına oturtmak işin kolayına kaçmaya çalışmaktır. Unutulmasın ki, Aybaba’nın ‘Çürümüş’ olarak nitelediği takım bu bakış açısıyla sadece hocaları değil yönetimi de değiştirdi! Buradan bakılarsa, ‘Futbolun patronu’ olmayı biraz da ‘Çürümüş takım’ ile ‘Altı hoca değiştiren futbolculara’ borçlu olduğunu da atlamaması gerekiyor, değil mi? Koşan ve temaslı oynayan, mücadeleci takım gibi klişe tanımların artık bir işe yaramadığı aşikar. Bunlar ideal durumlar ve hemen herkes aynı dilden konuşuyor. Haliyle Aybaba aslında herkesin sık söylediğini tekrar etmiş oluyor. Sorun bu ideallerin nasıl hayata geçirileceği! Mevcut dil, yaklaşım ve tarzla bunun mümkün olamayacağını düşünüyorum…

Haberin Devamı

 Erman Özgür: Meselenin sebebini söylemiş

Beşiktaş’ta Samet Aybaba açıklamaları ile benim aklıma gelen tek şey oyunculara farklı sorular sorabilsek bunlar ne olurdu oldu. Aranızda aldığı parayı hak ettiğini düşünen var mı, kariyerinize yakışan bir sezon geçiriyor musunuz ya da bu performanslarınızla Beşiktaş’tan daha iyi, daha yüksek paralar kazanabileceğiniz bir takıma transfer yapabilir misiniz? Bana göre bunları sorabilsek oyuncuların yüzü kızarır mı bilmem ama Samet Aybaba açıklamaları ile mesele sadece hocalarda değil büyük ölçüde sizde demek istemiş.

Hasan Arat'tan gündeme dair önemli açıklamalar: Yeni teknik direktör, yabancı hakem...
YORUM YAZ