Beşiktaş'ta büyük temizlik | Brad Friedel'e yetki verildi! 5 yıldız hedefte

Yönetim kurulu danışmanlık görevine getirilen ABD'li futbol adamı, kadro temizliği için çalışmalarına start verdi. İlk aşamada gönderilecek futbolcular belli oldu.

Beşiktaş'ta büyük temizlik | Brad Friedel'e yetki verildi! 5 yıldız hedefte

Beşiktaş, teknik direktörlüğe Giovanni van Bronckhorst'u getirdikten sonra Brad Friedel'ı da yönetim kurulu danışmanlığına getirdiğini açıklamıştı.

Haberin Devamı

ABD'li futbol adamının uluslararası piyasadaki bağlantılarını kullanarak kadronun hızlı bir şekilde yenilenmesinde etkin rol oynaması hedefleniyor. Transfer komitesi yeni isimleri takıma katmak için temaslarını sürdürürken Brad Friedel'ın ilk etaptaki görevi de belli oldu.

Beşiktaş yönetimi, öncelikli olarak takımda düşünülmeyen isimlere kulüp bulunmasını talep etti. Siyah-beyazlılar, Vincent Aboubakar, Ante Rebic, Valentin Rosier, Daniel Amartey ve Jean Onana'yı Brad Friedel'a iletirken, İngiltere'den talipleri olduğu konuşulan Alex-Oxlade Chamberlain'in de ayrılığına sıcak bakılıyor.

Beşiktaşta büyük temizlik | Brad Friedele yetki verildi 5 yıldız hedefte

6 OYUNCUNUN MALİYETİ 13 MİLYON EURO

Beşiktaş'ın bu operasyonla en önemli hedefi yeni transferlere hem yer hem de bütçe açmak. Bu isimler içinde 3.5 milyon euro kazanan Aboubakar zirvede yer alırken Rebic ve Chamberlain 2.5 milyon euro, Amartey 1.7 milyon euro, Rosier 1.3 milyon euro ve Onana ise 1.5 milyon euro yıllık ücret alıyor. 6 ismin toplam maaş maliyeti ile 13 milyon euro...

YORUM YAZ