Beşiktaş'a sürpriz teknik direktör teklifi! Liverpool detayı...

Beşiktaş'ta Fernando Santos'un ayrılığı sonrası teknik direktör çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Siyah-Beyazlı idarecilere İngiltere'den sürpriz bir teklif geldi.

Beşiktaş'a sürpriz teknik direktör teklifi! Liverpool detayı...

Beşiktaş'ta teknik direktör Fernando Santos'un görevine son verilmesinin ardından sezon sonuna kadar takımı Serdar Topraktepe çalıştıracak. Siyahbeyazlılar bu süreçte hoca adaylarıyla ilgili çalışmalar yürütecek. Başkan Hasan Arat ve yönetime de sunulan isimler bulunuyor. Bunlardan sonuncusu, Liverpool'da Jürgen Klopp'un yardımcılığını üstlenen Pepijn Linders oldu. 2018'den bu yana Klopp'un yanında yer alan Hollandalı, sezon sonu İngiliz ekibine veda edecek olan Klopp'un ardından teknik direktörlük kariyerine başlamayı planlıyor. Daha önce Paulo Fonseca ve Brendan Rodgers gibi hocalarla çalışan 41 yaşındaki isim, Hollanda temsilcisi NEC Nijmegen'de ise 22 maçlık teknik direktörlük deneyimi yaşamıştı.

Haberin Devamı

103 MİLYONLUK FİYASKO!

LİVERPOOL TEKNİK EKİBİ GELEBİLİR

Başkan Arat ve yönetime ismi sunulurken, Liverpool'daki ekibin tamamıyla Beşiktaş'a gelebileceği de aktarıldı. Siyah-beyazlı idareciler henüz girişimde bulunmazken, Pep ile ilgili değerlendirme yapılıyor. Gelecek sezon için Ajax'ın da Pepijn Linders'ı takımın başına getirmek istediği kaydedildi. Hatta uzun yıllar Liverpool forması terleten ve kariyerine şu an Ajax'ta devam eden Jordan Henderson'ın da devrede olduğu aktarıldı.

Beşiktaşa sürpriz teknik direktör teklifi Liverpool detayı...

FUTBOL ÜZERİNE KİTAPLARI VAR

KLOPP, Linders'ı yardımcı antrenörden ziyade 2. teknik adam olarak görürken, oyuncular tarafından da çok sevilen bir isim olduğu kaydedildi. Genç yaşından bu yana antrenörlük yapan ve futbol üzerine kitaplar da kaleme alan Pep, artık teknik adamlık yapmak istiyor.

Haberin Devamı

Beşiktaşa sürpriz teknik direktör teklifi Liverpool detayı...

KİMDİR?

20 yaşındayken PSV altyapısında çalışma antrenörü olarak kariyerine başlayan Pep, ardından Porto U19'da aynı görevi üstlendi. Sonrasında Porto'da A Takım'a kadar çıkıp Fonseca ile çalıştı. Devamında ise 2014'te Liverpool U18 takımının antrenörü olan Hollandalı, ardından Klopp'un ekibine dahil oldu. 2015-18 arası Klopp ile çalıştıktan sonra NEC Nijmegen'e yarım sezonluğuna teknik direktör olarak gitti, 2018 yazında döndü ve o günden sonra kesintisiz şekilde Alman teknik adamın yardımcılığını üstlendi.

Hasan Arat'tan gündeme dair önemli açıklamalar: Yeni teknik direktör, yabancı hakem...
YORUM YAZ