MENÜ

Ahmet Nur Çebi'den TFF başkanlığı, transfer ve UEFA açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı, transfer ve UEFA ile yapılan görüşmeyle ilgili net açıklamalarda bulundu

Ahmet Nur Çebi'den TFF başkanlığı, transfer ve UEFA açıklaması

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olacağı yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

YILDIZ FUTBOLCU MESAJ GÖNDERDİ

Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çebi, "Şu ana kadar TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok. Beşiktaş başkanıyım, sağlığım el verdikçe bunu yapmak istiyorum. Şu anki TFF başkanının çalışkan ve iyi niyetli olduğuna inansam da başarılı olduğunu düşünmüyorum. Kendisinin yerine seçimli bir şekilde bir başkasının devam etmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

ARJANTİNLİ YILDIZ HEDEFTE

Yabancı kuralına da değinen Çebi, "Rekabetten uzak hiçbir şeyden başarı gelmez. Yabancılarla rekabet eden Türk çocuklarının da ortamının sağlanması lazım. Onlara 'Sadece siz oynayabilirsiniz, başkası bu ligde oynayamaz' diyerek şımartmamamız ve rahat olmalarını sağlamamamız lazım. Başarı, rekabetten gelir." şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Transfer konusuna da değinen Çebi, ' Oturmuş bir takımımız var. 2-3 gidenin yerine 2-3 futbolcu almaya gayret edeceğiz. Scout ekibimiz ve hocamızla konuşuyoruz' dedi. 

Çebi ayrıca deprem nedeniyle ligin geri kalanına devam etmeyen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK maçları için TFF'nin aldığı kararı bir kez daha eleştirerek "UEFA'ya görüşünü, bu durum sağlıklı mı diye sorduk, henüz cevap gelmedi. O konuda ısrar ediyoruz. Yapılan uygulamanın sağlıklı olmadığını düşünüyoruz. Depremden etkilenen iki ilin takımının ligde dondurulup devam etmesi çok doğal bir şey. Ben de destek verdim. Uygulamalar çok basit ve net. Herhangi bir takım ne nedenle ligden çekiliyorsa oynadığı maçlar dahil olmak üzere geçersiz sayılır. Bunu yok hükmünde kabul edip kafanıza göre karar alacaksınız, bunu depremin üçüncü günü gündeme getirip bizi zor durumda bırakacaksınız. Çok rahatsız olduğum konulardı. Ben deprem sonrası elimden gelen her şeyi yaptım. Benim önceliğim oradaki insanlara hizmet etmekti ama bu arada hayat devam ediyor. Depremi hiçbir zaman unutmayacağım, elim hep orada olacak. Bunları laf olsun diye konuşan insanlara yaptıklarının doğru olmadığını söylemek zorundayım" sözlerini sarfetti.

Ahmet Nur Çebiden TFF başkanlığı, transfer ve UEFA açıklaması

YORUM YAZ