Beşiktaş yönetiminden Denizli açıklaması

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Doğan Küçükemre, teknik direktör Mustafa Denizli ile yolların ayrıldığı ve sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

02 Haziran 2010, Çarşamba 17:49
- A +

Bugün öğle saatlerinde Alman teknik adam Bernd Shuster'in menajerinin, Beşiktaş'la 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını açıklamasının ardından hareketli dakikalar yaşanan Siyah-Beyazlı kulüpte, yönetimin 2 ay önce 1 yıllık sözleşme imzaladığı Mustafa Denizli ile yollarını ayırdığı iddia ediliyordu.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ YÖNETİCİLERİNDEN YALANLAMA
Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Doğan Küçükemre, teknik direktör Mustafa Denizli ile yolların ayrıldığı ve sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Doğan Küçükemre, Akaretler’deki kulüp binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Mustafa Denizli’nin görevinin başında olduğunu belirterek, "Sağlık sorunları nedeniyle İstanbul’a geldi ve kendisine bir takım tetkikler yapılıyor. Yöneticimiz Prof. Dr. Mete Düren’e yorgun olduğunu, sağlık problemleri bulunduğunu ve bu nedenle bırakmak istediğini söylemiştir. Biz yönetim olarak Mustafa Denizli ile çalışmak istiyoruz. Yönetim kurulumuz, hocamızla yapacağı toplantıdan sonra bu konuda karar verecektir. Şu anda takımın teknik direktörü Mustafa Denizli’dir" diye konuştu.

"SCHUSTER İLE GÖRÜŞMEDİK"
Denizli’nin yerine Alman Bernd Schuster’in getirileceği yönünde spekülasyonlar yapıldığının hatırlatılması üzerine Küçükemre, "Bugün biz de bazı televizyon kanallarında Schuster diye bir hocanın ismini duyduk. Böyle bir görüşmemiz yoktur. Hiçbir teknik adamla görüşmedik. Yönetim kurulumuz toplanacak, hocamızla görüşecek ve kararını verecektir. Tetkiklerin sonucu temiz çıkabilir ve hocamızla da yola devam edebiliriz. Bu durum bir iki gün içinde netlik kazanabilir. Kendisiyle görüşmemiz sonucunda konu belli olacak" ifadelerini kullandı.

Denizli’nin ayrılması halinde (B) planlarının olup olmadığı sorusuna Küçükemre, "(B) planımız yoktur, çünkü bu konu bugün gündeme geldi. Denizli, hastaneye yatınca haberimiz oldu. Sağlık problemleri nedeniyle devam edemeyeceğini söyledi. Biz de yarın, öbür gün başkanımızla bir araya geleceğiz ve durumu değerlendireceğiz" yanıtını verdi.

Küçükemre, Denizli’nin daha önce de sağlık sorunları yaşadığının hatırlatılması üzerine, "Sağlık problemleri daha önce de vardı ama tetkikleri temiz çıkmıştı ve sorun yoktu. Şimdi de tetkikler temiz çıkarsa hocamızla yola devam edebiliriz. Şu an için herhangi bir teknik direktörle görüşmemiz yok" şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEMİRÖREN'İN AÇIKLAMALARI
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, ani olarak gelişen teknik direktör Mustafa Denizli ile yollarının ayrıldığı haberlerinin üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Biz sayın Denizli ile yollarımızı ayırmadık. Asla bu söylemin içine ben ve yönetim kurulunu çekemezsiniz. Hocamız, yöneticimiz sayın Mete Düren'e sağlık sorunlarını iletmiş, bu durumda kulübümüze faydalı olamayacağını ifade etmişti. Biz de kendisine, 'Hocam bir saniye, bir durum değerlendirmesi yapmamızda fayda var' diyerek, zaman istedik.

Başkan Demirören, Denizli ile görüşmeden henüz bir karar vermeyeceklerini, olayın çok sıcak olduğunu ve ortaya atılan yeni teknik direktör isimlerinin de gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.

Demirören, teknik direktörlük görevi için adı geçen Bernd Schuster ile ilgili olarak da, "Böyle bir teknik direktörle şu anda herhangi bir dialog kurmadık" dedi.

Başkan son olarak şunları söyledi: "Şu anda sadece Denizli ile oturup konuşacağımız ve durum tespiti yapacağımız ana odaklandık. Ama şu da bilinsin ki, Beşiktaş'ın teknik direktör konusunda daima bir B planı olmuştur.

DHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.