Beşiktaş VAR kayıtları için resmen başvurdu

Beşiktaş son olarak Fenerbahçe ile oynanan derbi maçın ardından sert açıklamalarda bulunmuştu. Dün yapılan basın toplantısında da başkan Ahmet Nur Çebi konunun takipçisi olacaklarını ifade etmişti. Beşiktaş bugün TFF'ya resmen başvurusunu yaptı.

24 Aralık 2019, Salı 16:10 Son Güncelleme:
- A +
Beşiktaş VAR kayıtları için resmen başvurdu

Süper Lig'in 16.haftasında Fenerbahçe ile oynanan derbi maçın ardından hakem ve VAR incelemeleri hakkında sert açıklamalarda bulunan Beşiktaş resmi başvurusunu da yaptı. Siyah-beyazlı kulüp, hafta sonu oynanan Fenerbahçe derbisindeki hakem ve gözlemci raporlarıyla birlikte tüm VAR kayıtlarının açıklanması talebiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) resmi başvuruda bulundu. Kulüpten yapılan başvuruda şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na

22.12.2019 tarihinde Ülker Stadyumu FB Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan Fenerbahçe A.Ş. - Beşiktaş A.Ş. müsabakası nedeniyle kamuoyunda oluşan infial malumlarınızdır.

Tüm spor yorumcularının hemfikir olduğu konuların kayıtlara yansıyış biçimlerinin bilinmesi ise kaybedilmiş adalet duygusunun geri kazanımı için son derece önemlidir. Maç ile ilgili rapor ve kayıtların paylaşılması, karanlık noktaları aydınlatacak ve kusurlu olanlarla olmayanların ayırt edilmesini sağlayacaktır.

Anılan nedenlerle müsabakanın hakem, gözlemci ve temsilci raporlarıyla birlikte tüm VAR kayıtlarının 26.12.2019 günü saat 17.00’a kadar kamuoyu ile eksiksiz olarak paylaşılmasını arz ve talep ederiz.

Saygılarımızla,”

İSTANBUL, (DHA) -

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...