"Beşiktaş istikrar yakaladı"

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, futbol takımının son dönemlerde iyi sonuçlar aldığını ve istikrar yakaladığını söyledi.

31 Aralık 2014, Çarşamba 12:39
- A +
'Beşiktaş istikrar yakaladı'
AA muhabirine Beşiktaş’ın 2014 yılını değerlendiren Karadeniz, siyah-beyazlı takımın her sezon zirveyi hedefleyerek oynadığını belirterek, "Bu sefer de bunu tekrarladı. Kulübün kritik süreçlerden geçtiği ortamlarda önemli noktalara gelme açısından bir istikrar yakalamış gözüküyor" dedi.

Elde edilen sonuçlara rağmen dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden Karadeniz, "Nihai netice için köprünün altından çok suların akacağı görüşlerine iştirak etmek lazım. Şu anki gidişat istikrarı yakalamak yönünden önemlidir. Cüzi bir puan farkıyla lider olsak da lider liderdir. Averajla bile şampiyonluk geliyor. Puan farkıyla liderliği yakalamış durumdayız. İnşallah mutlu sona da ulaşırız" diye konuştu.
Kulüplerin başarısının sadece sportif açıdan değerlendirilmediğini anlatan Başkan Karadeniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beşiktaş önemli mali süreçlerden geçiyor ama buna rağmen hayati öneme sahip stadın yapımı devam ediyor. Bu da önemli başarıdır ve önemli bir geçiştir. İnşallah bunun da bitişi nasip olur. Başkan Fikret Orman’ın stadın bitmesiyle ilgili verdiği tarih çok önemli değil. Başlamak bitirmek demektir. Varsın 3 ay, 6 ay sonra bitsin. Netice olarak bitsin. Geçmiş dönemin Beşiktaş için kötü olduğunu söylemem. İyi geçmiştir. Bundan sonraki seneler de inşallah hayırlı geçer."

"Takımın centilmenliğinden mutluyuz"

Yalçın Karadeniz, siyah-beyazlı takımın centilmenliğiyle de gündeme geldiğine işaret ederek, "Beşiktaş olarak bu tür hareketlere alışmış durumdayız. Geçmişimizde bu tür hareketlerden çok var. Bunlar ilk değildir. Çok seçildik ve çok yadırgamadık. Beşiktaş’ın duruşu da budur" ifadelerini kullandı.

Bu şekilde devam etmeleri gerektiğini vurgulayan Karadeniz, "Türk futbolunda seyircinin azalmasında etken olan olayların devam etmemesi ve seyircilerin stada çekilmesi yönünde bu tür gayretlerin herkesin görevi olması lazım. Herkesin fair-play kurallarına uyması esastır" dedi.

Karadeniz, 2015 yılı için ise "Stat biter ve sportif açıdan mutlu sona ulaşırsak ekonomik sıkıntıların giderilmesiyle ilgili tek hedef kalır. İnşallah Beşiktaş camiası birlik ve beraberlik içinde o hedefe de ulaşır" temennisinde bulundu.

AA
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.