MENÜ

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un gözü TFF'de! Harcama limitleri belli oluyor

Süper Lig'de ara transfer dönemi öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig kulüplerinin yeni dönem harcama limitlerini bugün açıklayacak. Kulüpler, bu limitlere göre kadrosuna oyuncu transferi gerçekleştirebilecek.

04 Ocak 2021, Pazartesi 09:32 Son Güncelleme:
- A +
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un gözü TFF'de! Harcama limitleri belli oluyor

Süper Lig 'de yer alan takımların yeni dönem harcama limitleri bugün açıklanacak. Kulüp Lisans Talimatı'ndaki, "Limitler, ikinci transfer ve tescil döneminin başlamasından önceki son iş günü saat 18:00'e kadar ilgili kulübe tebliğ edilir ve yeni limitler TFF resmi internet sitesinde ilan edilir" hükme göre ilan edilmiş olacak.

Kulüplerin, geçen sezon %30 olan aşma limiti, bu sezon için %15'e düşürüldü. Limit aşımı durumunda gelecek cezalar şöyle:

-% 5'e kadar aşılması durumunda ihtar...

-% 6 -% 10 arası aşılması durumunda kadro sınırlaması...

-% 11 -% 15 arası aşılması durumunda transfer yasağı...

-% 16 - % 20 arası aşılması durumunda 1 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

-% 21 - % 25 aşılması durumunda 2 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

-% 26 ve üstü aşılması durumunda 3 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır. (Skorer)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...