EuroLeague'de şampiyon Ergin Ataman'lı Panathinaikos! Real Madrid - Panathinaikos maç sonucu: 80-95

Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos, EuroLeague'in finalinde Real Madrid'i 95-80 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Panathinaikos'taki ilk yılında EuroLeague şampiyonluğu yaşayan Ergin Ataman, organizasyondaki son 3 finalini de kupayla tamamlamayı başardı.

EuroLeague'de şampiyon Ergin Ataman'lı Panathinaikos! Real Madrid - Panathinaikos maç sonucu: 80-95

Turkish Airlines EuroLeague'de 2023-24 sezonunun şampiyonu belli oldu. Berlin'deki Uber Arena'da oynanan finalde Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos, Real Madrid'i 95-80 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Haberin Devamı

Panathinaikos'u 13 yıl sonra şampiyonluğa taşıyan Ergin Ataman, EuroLeague'de çıktığı son 3 final mücadelesini de kazanarak mutlu sona ulaşmayı başardı. Panathinaikos, EuroLeague'deki 7. şampiyonluğunu yaşarken Ergin Ataman da 3. kez EuroLeague'de kupanın sahibi oldu. 

Şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulunan Ergin Ataman; Türk taraftarlara da Türkçe teşekkür ederek, "Geçen ay babamı kaybettim. Bunu gördüğüne eminim. Anadolu Efes ile kazandığım şampiyonluklarda benimleydi. Yunan taraftarlara ve Türk vatandaşlarına bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

EuroLeaguede şampiyon Ergin Atamanlı Panathinaikos Real Madrid - Panathinaikos maç sonucu: 80-95

YORUM YAZ