Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Beko'ya geri döndü

Fenerbahçe Beko, başantrenör Sarunas Jasikevicius'un teknik ekibine Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia'nın dahil edildiğini açıkladı. Erdoğan, 11 yıl sonra Sarı-Lacivertliler'e geri dönmüş oldu.

Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Beko'ya geri döndü

2024-25 sezonu öncesi kadro yapılanma çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Beko, iki önemli ismi teknik ekibine dahil etti. Yapılan anlaşmaya göre Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia, Fenerbahçe'de başantrenör Sarunas Jasikevicius'un teknik ekibine katıldılar.

Haberin Devamı

11 YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

18 Ekim 1968’de Ankara’da dünyaya gelen Ertuğrul Erdoğan, 2000-2013 yılları arasında Fenerbahçe'de farklı kademe ve görevlerde çalışmıştı. Fenerbahçe basketboluna çeşitli noktalarda önemli katkılar sağlayan ve birçok başarının parçası olan Erdoğan, 2010 yılında ise ö dönemin başantrenörü Bogdan Tanjevic’in rahatsızlığı nedeniyle sezonu başantrenör olarak tamamlamış ve takımının final serisinde Anadolu Efes’i geçerek şampiyonluğa ulaşmasında önemli pay sahibi olmuştu.

Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Bekoya geri döndü

Aynı zamanda Milli Takımımızda da önemli görevler üstlenen Ertuğrul Erdoğan, kariyerinde ayrıca Mülkiye (yardımcı antrenör), PTT (yardımcı antrenör), Galatasaray (yardımcı antrenör ve başantrenör), Iowa State (yardımcı antrenör), Oyak Renault (yardımcı antrenör), Türk Telekom (başantrenör), İstanbul BB (başantrenör), Slask Wroclaw (başantrenör) ve Runa BC (başantrenör) ekiplerinde görev yaptı. Erdoğan, son iki sezonunu Slask Wroclaw ile Polonya’da ve Runa BC ile Rusya’da başantrenör olarak geçirmişti.

Haberin Devamı

JASIKEVICIUS İLE ÇALIŞMIŞTI

22 Haziran 1982 doğumlu İspanyol çalıştırıcı David Garcia Cabrera da kariyerinde önemli bir tecrübeye sahip. 2010-11 sezonundan 2023 yazına dek Barcelona’da görev yapan Garcia, başta Sarunas Jasikevicius olmak üzere, Georgios Bartzokas, Sito Alonso ve Svetislav Pesic gibi isimlerle çalıştı. David Garcia Cabrera son olarak Baskonia’nın teknik ekibinde yer alıyordu.

 

Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Bekoya geri döndü

YORUM YAZ