Ergin Ataman o sözleri sineye çekmedi yanıt gecikmedi: 'Beni kıskanma işine bak'

Yunanistan Basketbol Ligi final serisinde Ergin Ataman'ın takımı Panathinaikos, Olympiakos'u 83-76 etti ve seride durumu 2-1'e getirdi. Karşılaşma sonrası açıklamalardan bulunan Ataman, Olympiakos Başantrenörü Georgios Bartzokas'ı hedef aldı. Öte yadan Bartzokas'la ilgili çarpıcı bir gelişme de yaşandı. İşte detaylar...

Ergin Ataman o sözleri sineye çekmedi yanıt gecikmedi: 'Beni kıskanma işine bak'

Panathinaikos ile Olympiakos arasında oynanan Yunanistan Basketbol Ligi final serisi olaylı geçmeye devam ediyor. Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman'ın diskalifiye olduğu ve Pana'nın kaybettiği iki maç sonrası önceki oynanan 3.karşılaşmadan 83-76'lık skorla gülen taraf, Ataman'ın öğrencileri oldu. 

Haberin Devamı

Olympiakos Başantrenörü Georgios Bartzokas daha önce oynanan iki maçta Ataman hakkında “Bay Ataman bundan önceki iki maçta da oyundan atılmıştı, bu yüzden bugün kenarda sakin kalmak istedik. Sadece basketbola odaklanmamız gerektiğini biliyorduk.” sözlerini kullanmıştı. 

 'BENİ KISKANMAYI BIRAK'

Galibiyet sonrası açıklamalarda bulunan Ataman, Olympiakos Başantrenörü Georgios Bartzokas'ın kendisi hakkındaki söylemlerine yanıt verdi. Ataman şu ifadeleri kullandı:

“Basın toplantısında Bartzokas’ın benim hakkımda konuştuğunu duydum. Arkadaşım, lütfen benim hakkımda konuşmayı bırak. Ben kendi işimi yapıyorum, sen de kendi işini yap. Bu kadar kıskanç olmana gerek yok, gelecekte bir gün sen de EuroLeague’i kazanabilirsin. Taraftarların senden bunu bekliyor. Kendi işini yap ve benim hakkımda konuşmayı bırak. Pire’de oynanan son maçtan sonra oyundan atılmamdan ve bu maçta da benzeri şeyler yapabileceğimden bahsetmişti. Tamam, bu benim işim. Hakemler beni oyundan atıyorlar ama bu benimle alakalı bir şey. Sen kendi işini yap, basın toplantılarında benim hakkımda konuşma. Kendi takımın hakkında konuş.”

Haberin Devamı

OLYMPIAKOS'TAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Serinin ilk 2 maçında Panathiakos'u sıkça hedef alan Olympiakos cephesinden, kaybedilen karşılaşma sonrası açıklama gecikmedi. Resmi web sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kendinizden utanın, Çarşamba akşamı (12 Mayıs) SEF’te (Olympiakos salonu) görüşürüz.”

KENDİ HOCASININ ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Öte yandan karşılaşma esnasında ilginç bir olay da yaşandı. Olympiakos'ta Nigel Williams-Goss, koçu Georgios Bartzokas'ın üstüne yürüdü. 

Panathinaikos ile Olympiakos arasındaki final serisinin 4'üncü maçı çarşamba günü oynanacak.

YORUM YAZ