MENÜ

Çukurova deplasmanda rahat kazandı

Mücadele ettiği her kulvarda şampiyonluk hedefleyen Çukurova Basketbol, ING Basketbol Süper Ligi'ndeki galibiyet serisini Emlak Konut deplasmanında da sürdürdü. Deplasmanda 87-73 kazanan Çukurova üst üste 7. zaferini elde etti.

Çukurova deplasmanda rahat kazandı

Pota altından Williams, dışarıdan da Melis ile sayılar bularak maça başlayan konuk ekip 18-7'de farkı daha ilk çeyrekten çift hanelere çıkardı. Mabrey'in de oyuna ağırlığını koymasıyla Çukurova arayı daha da açarken, periyodu 25-13 önde kapattı. Kenardan şans bulan Sinem ve Hollingsworth ile bunun yanında Asena ile sayılar bulan Çukurova farkı korudu, soyunma odasına 46-32 üstün gitti.

Haberin Devamı

İkinci yarıda Emlak Konut farkı azaltmak için çabalasa da gününde olan Williams buna izin vermedi. Üçüncü çeyrek de 65-55 Çukurova'nın üstünlüğüyle geçildi. Son periyotta da Mabrey devreye girdi. Yıldız basketbolcu bir anda takımın en skorer ismi olurken Çukurova'nın farkı korumasını sağladı. Mücadeleyi Çukurova 87-73 kazandı. Çukurova'da Mabrey 25 sayıyla en skorer isim olurken, Williams 17, Iagupova 13, Hollingsworth 10 sayıyla çift hanelere çıktı.

EMLAK KONUT: Sehernaz 6, Alanna 32 Gizem 8, Wiese 5, Jakobsone 4, Horvat 12, Mürüvet 2, Zeynep 2, Berfin 2
ÇUKUROVA: Asena 9, Williams 17, Melis 7, Mabrey 25, Iagupova 13, Cornelius 2, Derin, Sinem 4, Hollingsworth 10, Meltem

YORUM YAZ