Aliağa Petkimspor'da Burak Gören: 'Maçı kontrol ettik!'

Aliağa Petkimspor Başantrenörü Burak Gören, Manisa Büyükşehir Belediyespor maçının ardından, "Takımdaşlık çok önemli, çok karakterli oyuncular var" dedi.

Aliağa Petkimspor'da Burak Gören: 'Maçı kontrol ettik!'

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 7. haftasında Aliağa Petkimspor, evinde Manisa Büyükşehir Belediyespor’u 94-74 yendi.

Haberin Devamı

Aliağa Petkimspor Başantrenörü Burak Gören karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Karşılaşmayı değerlendiren Gören, ”Evimizde çok tempolu, sert ve gerçekten çok tempolu oynuyoruz. Çok da güvenli oynuyoruz. Dördüncü maçımız oldu. İnşallah bundan sonra da bu şekilde devam eder. Tabii ligin başı yedinci maç, beşinci galibiyetimizi aldık. Bizim için çok önemli çünkü dördüncü senemiz benim üçüncü senem. Ufak ufak gerçekten bir şeyi büyütmeye çalışıyoruz. Belki dışarıdan bakıldığı zaman buradaki organizasyon biraz küçük gibi gözüküyor ama gerçekten her geçen zaman üzerine koyuyoruz. İşte görüyorsunuz gerçekten burada bizi büyük destekliyorlar. Takımdaşlık çok önemli, çok karakterli oyuncular var. Kağıt üzerinde belki bakıldığı zaman çok kuvvetli bir takım gibi gözükmüyoruz ama karakterlerle bunu fazlasıyla kapatıyoruz. Dolayısıyla bugün de maçın başından itibaren çok sert savunma yaptık. Geçen hafta da kötü bir maç kaybettik, bir topla maç kaybettik. Tabii kendi eleştirimizi de yaptık. Çok yüzdesiz, çok ürkek oynadığımız bir maçtı geçen hafta. Bu hafta daha güvenli, daha sert, daha kendi basketbolumuzu yansıtarak başladık ve öyle de devam ettik. Bütün maçı da kontrol ettik, sonucunda kazandık. Tabii bizim açımızdan çok önemli. Devam etmek istiyoruz yani her maç ayrı bizim için, devam edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Aliağa Petkimsporda Burak Gören: Maçı kontrol ettik

YORUM YAZ