MENÜ

Başkan ve Trabzonspor yeniden PFDK'da!

Dün başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na verilen cezanın ardından, TFF Trabzonspor ve Hacıosmanoğlu'nu yeniden PFDK'ya sevk etti.

11 Şubat 2015, Çarşamba 15:33 Son Güncelleme:
- A +
Başkan ve Trabzonspor yeniden PFDK'da!
Türkiye Futbol Federasuonu Hukuk Müşavirliği, dün Federasyon başkanı Yıldırım Demirören'i hedef alan açıklamalarından dolayı Trabzonspor kulübü başkanı İbrahim Hacısomanoğlu'nu yeniden PFDK'ya sevk etti.

Trabzonspor Kulübü de, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Sivasspor maçında yapılan çirkib ve kötü tezhürat ve 5 sarı ve 1 kırmızı kart gören futbolcuılarından dolayı da ayrı olarak PFDK'ya sevk edildi.

TFF'nin internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

Hukuk Müşavirliği'nin 11.02.2015 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

1- TRABZONSPOR A.Ş. ve Kulüp Başkanı İBRAHİM ETHEM HACIOSMANOĞLU'nun, 10.02.2015 tarihinde "Trabzonspor A.Ş. Kulübü resmi internet sitesindeki sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. maddesi gereği PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü'nün 10.02.2015 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - MEDICANA SİVASSPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi uyarınca, "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca ve "5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü futbolcusu SALİH DURSUN'un, aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 43. maddesi uyarınca 11.02.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
Trabzonspor'da Belkalem şoku

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...