MENÜ

Balıkesirspor da MHK'yi aradı

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun hakem Bülent Yıldırım'ı telefonla aramasının ardından, şimdi de Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nu aradıklarını dile getirdi.

10 Şubat 2015, Salı 12:42 Son Güncelleme:
- A +
Balıkesirspor da MHK'yi aradı
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, Torku Konyaspor maçında hakemin sonuca doğrudan etki eden ciddi hatalar yaptığını öne sürerek, "Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu’nu arayıp, bu tür maçların atmosferini kaldıracak tecrübeli hakemlerin verilmesini istedik" dedi. Sahalarında oynadıkları maçın hakemi Barış Şimşek’in, her iki takım açısından da kötü maç yönettiğini savundu. Hakemin sonuca doğrudan etki eden ciddi hatalar yaptığını öne süren Aktürk, "Sadece kendimiz hakkında değil, hakemin maçı kötü yönettiğiyle ilgili serzenişte bulunduk. Rakibimizin iki penaltısını, bizim golümüzü vermedi. Başlama vuruşu dışındaki tüm düdükleri hatalıydı. Top auta çıkıyor, hakem korner veriyor. Maç içindeki faulle ilişkin ’ben görmedim’ diyor. Verilmeyen golümüzle ilgili bütün Türkiye’nin 'gol' dediğine söyleyecek bir şeyimiz yok."

'Daha açık tespit gerekiyor'


Aktürk, Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan’ın hakeme yönelik açıklamalarına ilişkin de "Konyaspor başkanının olaylara tek yönlü olarak bakmamasını, Muğdat’ın ceza alanında düşürülmesini ve Vargas’ın verilmeyen golünü söylemesini de beklerdim. Eğer futbol adına, hakem hataları adına konuşuluyorsa daha açık tespitler ortaya konulmalıydı, tek taraflı olmamalıydı. Tek taraflı açıklamalar, spor camiasında daha fazla kutuplaşmalara yol açar" ifadesini kullandı.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...