Azmin zaferi: Barış Asa

Antrenman sırasında bisikletinin patlayan lastiğini değiştirmek için emniyet şeridinde duran Barış Asa’ya otomobil çarptı. Geçen yılki kaza sonrası iki ayağını kaybeden 35 yaşındaki sporcu her şeye rağmen çok sevdiği bisikletten vazgeçmedi. Hayata sıkı sıkı sarılan kazazede bisikletçi, iyileşme sürecinde hedefini Paralimpik Oyunları’na gitmek olarak belirledi.

17 Ocak 2019, Perşembe 06:00
- A +
Azmin zaferi: Barış Asa

Profesyonel bisikletçi Barış Asa, geçtiğimiz temmuz ayında Bursa’da yaşadığı kaza sonucu her iki bacağını birden kaybetti.

Antrenmanda patlayan lastiğini değiştirmek için emniyet şeridinde durduğu sırada bir otomobilin çarpması sonucu dizden aşağısı kopan bisikletçinin hayatı tamamen değişti.

Pozitif kişiliği sayesinde umutsuzluğa kapılmayıp hayata sıkı sıkı sarılan Asa, iyileşme sürecinde hedefini Paralimpik Oyunları olarak belirledi.

Barış Asa, protez bacaklara alışmak için uzun bir iyileşme sürecinden geçti. 

Mental ve fiziksel anlamda kendini güçlendirerek, protez bacaklarıyla yeni sezona hazırlanan Barış Asa, Paralimpik Oyunları’nın yanı sıra maraton ve triatlon yarışlarında da performans göstereceğini söyledi.

‘Birlikte başarabiliriz’

Yaşadığı trajediye rağmen pes etmeyi asla aklından geçirmediğini ifade eden Barış Asa’ya TREK Global aracılığıyla Pro Continental Trek Segafredo Takımı’nın kullandığı bir bisiklet armağan edildi.

Asa, kendisininkine benzer hikayelere sahip insanlara örnek olmak istediğini ifade ederek, “Ben kendimi engelli olarak görmüyorum. Benim gibi güçlü duran insanları, dezavantajları avantaja çevirmeye davet ediyorum. Birlikte başarabiliriz” diye konuştu. 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...