Aziz Yıldırım: Motivasyonu Fenerbahçe olan yorulmaz...

Aziz Yıldırım, 20. yılı için hazırlanan almanaktaki ‘Motivasyonu Fenerbahçe olan yorulmaz’ başlıklı yazısında, “Ölünce mezar taşında ‘Fenerbahçe’ yazacak olan bizlere verdiğiniz destek için teşekkürlerimle” dedi.

16 Şubat 2018, Cuma 06:00
- A +
“Dereağzı’ndaki yağmurlu pazartesi sabahı idman sahasının kenarında bulunan yedek kulübesinde bir Fenerbahçe hayal etmiştim; tesislerinde sıcak su ve ısıtma bulunan, kısa süren yağmurda idman yapılmayacak hale gelmeyen sahası, herkesin gıpta ederek bakacağı bir stadı, sadece futbol değil tüm branşlarda Türkiye ve Avrupa’nın lideri olmuş bir Fenerbahçe... Kulübenin tavanından akan ve yüzüme çarpan şubat yağmuru beni gerçeğe döndürmüştü.”

‘Aldığım her nefeste...’

“1998 yılının şubat ayında, hayal ettiğim Fenerbahçe için yola çıktığımda, tam 6 yıl önce Dereağzı’nda hayal ettiklerimi getirdim aklıma. Heyecanımın en önemli sebebi, Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübüne, asırlık bir çınara başkanlık etmeye soyunmamdı. Aldığım her nefeste Fenerbahçe vardı. Yenilemeye çalıştığımız stadın kumunu döken kepçeyi yönlendirirken de, Trabzon’da tribünde şiddete maruz kalıp dışarıya çıkamayan taraftarımızı gördüğümde duyduğum öfke anında da, Samsun’daki şampiyonluk maçına gidip yetişemediğim kızımın mezuniyet töreninde de, polisiye-dram-kurgu filmlerine taş çıkartacak senaryolarla bizleri 1 yıl boyunca gün ışığına hasret bırakan Metris’te de Fenerbahçe’ydi ilk sözüm.”

‘Nice Sarı-Lacivert yıllara’

“Önce memleketimizin sonra da Fenerbahçe’nin çıkarlarını herkesin ve her şeyin önünde tuttuk. Başkan olarak 20. yılımı doldurduğum şu günlerde sizlerden aldığımız ilham, bizim tükenmez enerjimizin en önemli kaynağı oldu. Ölünce mezarında ‘Fenerbahçe’ yazacak olan bizlere verdiğiniz tüm destek, eleştiri ve katkı için kalpten teşekkürlerimle, Sarı-Lacivert nice yıllara...”

Giuliano’nun forması tehlikede

 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.