Aziz Yıldırım: Hesabı sorulmalı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım gece havaalanında karşıladığı takıma söz verdi.

06 Nisan 2015, Pazartesi 07:57
- A +
Aziz Yıldırım: Hesabı sorulmalı
Rize'de yaşanları duyar duymaz hem genel sekreter Mahmut Uslu hem de teknik direktör İsmail Kartal’la sıkı bir telefon trafiğine giren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım kafileyi havaalanında karşıladıktan sonra herkesin üzerindeki şoku atmasını isteyerek kısa bir konuşma yaptı. Yıldırım bu konuşmasında futbolculara şu sözü verdi:

“Bu işin failini bu işi körükleyenleri bulmadan bana rahat yok. Söz veriyorum size bunları yaşatanların hesabını soracağım. Şu an şoktasınız önce şoku üzerinizden atın ve rahat olun. Artık yuvanızdasınız. Ailenizle vakit geçirin. Biz gerekli olan her şeyi yapacağız ve bu işin kapanmasına izin vermeyeceğiz.”

CAMİAYA ÇAĞRI: "BU YÜKÜ BİZDEN ALIN"

Aziz Yıldırım bu sözlerle futbolcuları rahatlatmaya çalışırken, futbolcular da Samandıra’ya giderken teknik direktör İsmail Kartal ile durum değerlendirmesi yaptı.

Yerli futbolculardan Mehmet Topal, Bekir, Gökhan, Emre, Caner ve Volkan ile yabancı futbolcuların birçoğunu endişelerini ve beklentilerini şu sözlerle dile getirdiler:

"Bu akşam katliam olabilirdi. Biz kime ne yapıyoruz, neden başımıza bunlar geliyor? 3 Temmuz’dan beri günlerimiz sıkıntı ve stresle geçiyor. Deplasmana gidiyoruz, küfür yiyoruz. Sahada hakarete maruz kalıp ‘şikeciler’ diye bağırıyorlar. Artık yaşadıklarımız zorumuza gidiyor. Bırakın saha dışını hakemlerden yana bile dertliyiz.

‘KENETLENMELİYİZ’

4 sakatımız vardı, 7 oldu ama biz futbol oynayarak Rize’yi 5 golle yenmeyi başardık. Tek amacımız futbol oynamak ama bu işin sonu kötü yerlere gidiyor. Artık bizim üzerimizden bu yükler alınmalı. Camiamız birlik olmalı. Fenerbahçe olarak bize karşı yapılanlara sessiz kalınmamalı. Eğer bir bütün olamazsak bu yaşadıklarımızdan kimse dersler çıkarmaz. Aklımızı başımıza alalım, birbirimize sarılalım.”

(Vatan)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...