Aziz Yıldırım: Adını bir daha anmam

Aziz Yıldırım’ın önceki akşam TRT Spor’da yaptığı açıklamalar büyük ses getirdi. Yıldırım, Ali Koç’un tartışma davetiyle ilgili olarak, “TV’ye çıksak kavga edeceğiz, ne gerek var. Devamlı mağdur. Adını bir daha anmam” dedi.

29 Mayıs 2018, Salı 19:56
- A +
Aziz Yıldırım: Adını bir daha anmam
Başkan Yıldırım, “Borç tabii ki var. Her yerde söylüyoruz 400 milyon Euro olduğunu. Artışın sebebi kur farkı. İsteseydik sermaye artırımına giderek çözmeye çalışırdık. Ancak biz kulübü, kendi kaynaklarıyla idare ettik” ifadelerini kullandı.

‘Ben seçileceğim’

Fenerbahçe için çok önemli bir kongre olacak. Bu sürecin Fenerbahçe için hayırlı olmasını, kavganın dövüşün olmadığı, kim seçilirse seçilsin diğerine destek olacak şekilde bir kongre olmasını arzu ediyorum. Tahminim, 26 bin civarında katılım olacak. Ali Koç’un adaylığını erken açıklaması nedeniyle süreç başladı. Biz sonra kendi etrafımızla konuşarak başladık. İstesem 81 ilden otobüs kaldırırım buraya. O gücüm var benim ancak bunlar yanlış şeyler. Kongre üyeleri seçimlerini yapacak. Bu seçimde gelemediysen, bir dahakinde gelirsin ne olacak? Ben seçileceğim, rahat olsun herkes. Öyle ‘Seçilirsen meçilirsen’ yok. Seçileceğim...

‘Hesabını soracağız’

Daha önce de söyledim, benim vaadim yok. 3 Temmuz’da bir hikaye yaşandı. Fenerbahçe camiası çok acı çekti. FETÖ, Fenerbahçe’yle başlayarak tüm kulüpleri ele geçirecekti. Amaç buydu. Çünkü en kuvvetli bizdik. Hisse senetlerimizin değeri 1.8 milyar Dolar’ken, 600 milyon Dolar’a düştü. Maddi manevi kayıplarımız oldu. Bunun hesaplaşmasını ben ve arkadaşlarım, birlikte yapacağız. Sırf bunun için 3 yıl daha adayım.

Ali Koç: Adımı anmadan duramaz

‘Koç Ailesi’nin çocuğusun sen’

Ben Ali Koç’a asla FETÖ’cü demedim. Kapalı kapılar arkasında konuşacak kadar karaktersiz değilim. FETÖ’nün karşısına dikilen ilk insan benim. Ali bey 101 kişinin kendisini şikayet ettiğini söylüyor. Sanki şikayeti bizden birileri yapmış. Biz şerefsiz değiliz! Bunun benim bilgim dahilinde yapıldığı ispat edilirse, namussuz, şerefsizim! Ali bey bir şey söylendiğinde hemen inanıyor. İnanmayacaksın ya rahat olacaksın. Rahat ol, bir şey yok... Koskoca Koç Holding’sin. Koç Ailesi’nin çoçuğusun sen. ‘Bunlar bana iftira atıyor gereğini yapın’ dersiniz. Beni niye karıştırıyorsunuz?

‘Basketbolda açık 15 milyon Euro’

Borç tabii ki var. Her yerde söylüyoruz zaten, 400 milyon Euro... Artışın sebebi de kur farkı. Ali bey diyor ki kulübe belli bir meblağ verecekmiş. 400 milyon Euro’luk borcun daha fazla büyümemesi için ne yapacaksınız? Bizim borcumuzun nerelerden geldiği belli. Basketbolda 4 sene Final Four’a gittik ama yılda 15 milyon Euro açık var. Toplamda 60 milyon Euro... İsteseydik sermaye artırımına giderek çözmeye çalışırdık ancak kulübü kendi kaynaklarıyla idare ettik. Ali Koç’la canlı yayına neden çıkayım? Çıkmak için bir neden olması lazım. Sebep olsun da çıkayım. Çıktık kavga edeceğiz, ne gerek var? Devamlı mağduru oynuyor. Bundan sonra adını da anmayacağım.

'Hesap sorulunca gerildik'

''9 Eylül 2015’te Ali Koç’un isteği üzerine kulüpte buluştuk. O dönemde mahkemelerle uğraşıyorduk. Bunlarla uğraşırken bizden hesap sorulması üzerine gerildik''

2015'teki kongreden sonra 2 Eylül’de Ali Koç, beni ziyarete gelmek istediğini söyleyerek sekreterimi aradı. Yurt dışına gitmem gerekiyordu, iptal olursa beklediğimi söyledim. 9 Eylül’de kulüpte buluştuk. Kendisine yaptığı ziyaretin sebebini sorduğumda bana, ‘Fenerbahçe ile ilgili’ dedi. Bu cevap üzerine ben de toplantıya Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Önder Fırat ve Mahmut Uslu’yu da davet ettim. Bu arada bizim mahkemelerimiz de devam ediyordu. Onlarla da uğraşıyoruz bir yandan.”

‘Kaçak gezdim’

Cenevre’den döndükten sonra kaçak gezdim. Devlet istese beni hapse atardı. Bunlarla uğraşırken bize hesap sorulması üzerine gerildik. Yargıtay bitince bırakacağımı söyledim, ‘Siz de gelin aday olun. Daha ben ölmedim. Ölünce gelirsiniz, mirası paylaşırsınız!’ dedim ve toplantıyı bitirdim. Ben bu camianın bir evladı olarak hiç yalan söylemedim. Bu kongrede hile hurda düşüncesi olursa, başkan seçilirsem bile başkanlığı bırakırım. Burada tertemiz bir Fenerbahçe vardır.

'4 şampiyonluğumuz elimizden alındı'

“Her şeyi 3 Temmuz’a bağlamayın diyorlar, bağlarım. 3 Temmuz Fenerbahçe’nin üzerinden silindir gibi geçti. Bizim dönemimizde 6 şampiyonluğumuz var ama 4 şampiyonluğumuz
da elimizden alındı”


Otobüs kurşunlandı. Lig lideri ol an takım, şampiyonluğa giden takım o gece bitmiştir. Moral olarak bitmiştir. Ya bancıların hepsi korkmuştur, yerliler de ne ya psın? Şampiyonluk kaçmıştır. Her şeyi 3 Te mmu z’a bağlamayın diyorlar. Bağlarım... 3 Te mmuz, Fenerbahçe’n in üzerinden silindir gibi geçmiştir. Bu sezon Galatasaray maçında 3 penaltı verilmedi. 1 tanesi verilse, Fenerbahçe bugün öne geçmişti. Galatasaray maçında Bülent Yı ldırım tara fı ndan hakkı yenmeseydi Fenerbahçe’nin, bugün şampiyon olmuştu.

‘Her şeyin suçlusu benim’ 

Sanki kulübün kasasında milyon Dolarlar vardı da biz harcamadık. Biz yaptık her şeyi. Fenerbahçe’yi halkın takımı haline getirdim. Biz 6 kez şampiyon olduk ama 4 defa da şampiyonluğumuz elimizden al ındı. 4 senedir kupa kazanılmamasının suçlusu benim. Sorumlu benim tabii ki . Saracoğlu’n u yaptırdım, benim suçum. Kapalı salon yaptık, Euroleague’d e 4 sene üst üste şampiyonluğa oy nayan takım yaptık. Beni m suçum.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...