"Ayrılma kararım doğruydu"

Chelsea'nin ara transferde kadrosuna kattığı İspanyol forvet Fernando Torres, Liverpool'dan ayrılmakla doğru kararı verdiğini söyledi.

11 Mart 2011, Cuma 14:25 Son Güncelleme:
- A +
'Ayrılma kararım doğruydu'

50 milyon sterline Chelsea’ye transfer olan 26 yaşındaki Torres, İspanyol Marca gazetesine yaptığı açıklamada, "Liverpool taraftarları için idol olduğumu biliyorum ancak artık Liverpool eskisi gibi değildi" dedi.

Liverpool’un birçok açıdan eski kulübü Atletico Madrid’e benzediğini belirten Torres, "Liverpool köklü bir tarihe sahip ancak parası olmadığı için fikirleri hayata geçiremiyor, zamana ihtiyaçları vardı, benim zamanım yoktu. Futbol dünyasındaki insanlar dürüst değil, doğruyu söyleyemiyorsunuz. Bu bir iş ve hiç kimse başkasının dostu değil" diye konuştu.

Liverpool’dan ayrılma sebepleri arasında yıldız oyuncu transferleri yapılmaması ve takımdaki yıldızların başka takımlara gitmesinin de bulunduğunu anlatan Torres, "Chelsea her alanda üst düzey oyuncuları bulunduğunu ve ne olursa olsun mücadeleyi bırakmayacağını kanıtlamış, gerektiğinde yatırım yapan sahibi olan bir takım" dedi.

Chelsea’de çok sayıda yıldız oyuncu olmasına rağmen takıma çabuk uyum sağladığını belirten Torres, "Chelsea’de kişisel ilişkiler Liverpool’dakinden daha iyi, oyuncular birbirleriyle Liverpool’da olduğundan daha fazla şakalaşıyor. Orada her şey daha ciddiydi. Burada profesyonel olduğunuzu ispatlamanıza gerek yok, profesyonel olduğunuz zaten biliniyor" ifadesini kullandı.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...