MENÜ

Aylar geçiyor, Maria Sharapova dönemiyor!

Sağ omzundaki sakatlık nedeniyle üç ayı aşkın bir süredir kortlardan uzak olan Maria Sharapova, önümüzdeki hafta başlayacak olan İtalya Açık'tan da çekilmek zorunda kaldı. Rus tenisçinin sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Roland Garros'a katılıp katılmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

02 Mayıs 2019, Perşembe 11:49 Son Güncelleme:
- A +
Aylar geçiyor, Maria Sharapova dönemiyor!

Ocak ayının sonunda katılıp ikinci turda çekilmek zorunda kaldığı Saint Petersburg Ladies Trophy'den bu yana kortlardan uzakta kalan Maria Sharapova, önümüzdeki hafta başlayacak olan İtalya Açık'tan da çekilmek zorunda kaldı. Roma'da düzenlenecek turnuvanın organizatörleri tarafından yapılan açıklamada Rus tenisçinin yerine Viktoria Kuzmova'nın ana tabloya dahil edildiği belirtildi.

Sağ omzundaki sakatlık nedeniyle üç ayı aşkın bir süredir hiçbir turnuvaya katılmayan ve halihazırda 28'inci sırada bulunan Sharapova'nın böylece sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Roland Garros'ta seri başı olarak yarışması da imkansız hâle geldi. 32 yaşındaki eski 1 numara, Roma'da 2011, 2012 ve 2015 yıllarında olmak üzere toplam üç kez şampiyonluk sevinci yaşamıştı. 

Yunus DİLBER / Fanatik Dış Haberler

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...