Aykut Kocaman'dan istifa sözlerine cevap

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ilk yarıda Denizlispor'un daha atak oynadığını ancak ikinci yarıda maçı kazanabilecek pozisyonlara girdiklerini söyledi. Teknik direktör Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısını katıldı. Aykut Kocaman, taraftarların maç sonunda 'Aykut istifa' sözlerine de cevap verdi.

08 Şubat 2020, Cumartesi 17:29 Son Güncelleme:
- A +
Aykut Kocaman'dan istifa sözlerine cevap

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ilk yarıda Denizlispor'un daha atak oynadığını ancak ikinci yarıda maçı kazanabilecek pozisyonlara girdiklerini söyledi. Teknik direktör Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısını katıldı. Aykut Kocaman karşılaşma ile ilgili şunları söyledi:

"Çok fazla söyleyecek bir şey yok. Bizim gibi takımlar için en önemli tarafı içerdeki maçlardır. Zaten normal olarak iki haftada bir takım şehre gelip, sahaya çıkıyor. Çok uzun zamandır hem bu sezon hem de geçen sezondan itibaren bu sezon Kayserispor maçından sonra içeride kazanamıyorduk. Bunu çevirmek için bir fırsat gözüküyordu. İki maç üst üste içeride oynayacaktık. Aynı zamanda alt gruptan çıkıp orta grubun arkasına yapışmak için bir fırsat gibi gözüküyordu. Bu duygularla başladı bu maç. Maç istediğimiz gibi başlamadı. Denizlispor hızlı ataklarla sonuç almaya çalışacaktı. İlk yarıda topu çok ağır dolaştırdık. Top çok ağır dolaşınca rakip takım yerleşim konusunda sıkıntı yaşamadı. İlk yarı bir türlü ritim yakalayamadık. İkinci yarı maçı istediğimiz hale getirdik. Tamamen rakip takımın sahasına gittik. 5-6 tane gol olabilecek gol pozisyonu olabilecek pozisyonlara girdik. Gol atma konusunda son dönemlerdeki pek becerikli olduğumuz söylenemez. İkinci yarı son derece doğru bir şekilde kaleye gittik.'diye konuştu.

"KULÜBÜN HER TÜRLÜ KARARINA SAYGILIYIM"

Taraftarların maç sonunda 'Aykut istifa' sözlerine de cevap veren Aykut Kocaman, "Ben de taraftar olsam tribünde seslendirir miyim seslendirmez miydim o başka bir şey ama aynı şeyleri düşünürdüm. Bir yere iğneyi batırmak istiyorsan çuvaldızı önce kendime batırmaya çalışan bir insanım. Ortada bir başarı hikayesi olduğunu söylemek zor. Taraftarın bu konudaki tepkisi normal. Duygular anlamında söylemek gerekirse hem benim için hem Konyaspor için hem de Konya şehri için çokta istenen bir durum olmadığını biliyorum. Üzücü tabi. İnsanlar haklı. Yaklaşık 16-17 maçtır içerde tek galibiyet almışsa bir takım ve bu takımın en büyük bağı içerdeki maçlarsa ve takımda bunu başaramıyor ve galibiyetlerin sadece bir tanesini içeride kazanıp gerisini dışarıda kazanmışsa, böyle durumlar varsa benim düşünce yapımdaki bir insanın buna karşı çıkıp da itiraz etmesinin bir anlamı yok. İnsanlar haklı. Söyleyecek bir şey yok. Ben bu konudaki düşüncelerimi hem Çaykur Rizespor maçından sonra hem de ilk yarının son maçındaki Alanyaspor maçından sonra söylemiştim. Konyaspor Kulübü'nün bu konudaki her türlü tasarrufunu hiçbir beklentim olmadan hiçbir talebim de olmadan her şeye hazır olduğumu söylemiştim. Sadece bir takım nedenlerden dolayı kendimce böyle bir kararla ilgili hamleyi ben atmak istemedim. Hala da aynı yerdeyim. Her türlü karara saygılıyım. Hiçbir beklentim olmadan tekrar altını çiziyorum" dedi.

Tolga YANIK-Hasan DÖNMEZ / KONYA (DHA)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...