MENÜ

Aykut Kocaman: Bugün bir başkaldırı maçı oynadık

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, berabere sona eren Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Aykut Kocaman, ikinci yarıda daha iyi oynadıklarını ifade ederken yaşanan penaltı pozisyonu hakkında da konuştu

03 Mart 2021, Çarşamba 18:50 Son Güncelleme:
- A +
Aykut Kocaman: Bugün bir başkaldırı maçı oynadık

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, berabere sona eren Konyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. 

Aykut Kocaman, "İlk yarı iki takım adına da daha kontrollü bir oyundu. 2. yarıda oyuncularım skoru bulmak için yapılabilecek her şeyi yaptılar. Tek şey hariç, doğru vuruş eksikti. Biraz evvel kendilerine de söyledim, Başakşehir'in standartını gösteren bir oyun oynadılar"

"Verilen penaltı kararı bana göre gri. Şundan dolayı gri, top Crivelli'nin önünde kalıyor, gidebilir. Ahmet Çalık'la beraber hamle yapıyorlar, Ahmet topa vuruyor ama arkasında Crivelli'nin topa gidişini etkileyen hamle var" ifadelerini kullandı

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman basın toplantısında da açıklamalarda bulundu.

Oynanan oyundan memnun olduğunu belirten Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “Son iki haftadır kazanma zorunluluğumuzun mutlak hale geldiği maçlar oynuyoruz. Bir bütün olarak bakarsak ilk maçlarda biraz daha kendi adıma beklediklerim açısından daha az belirgin şeylerin gözüktüğü takımdan son iki haftada biraz daha oyun adına belirginleşen duruma geldik. Bu iki maçta kazanmak için yeterli olmadı. Geçen maçta ana problem topun ağır akmasıydı. Bugün bunu çevirme ve topu hızlandırma, önde oyunu rakibe kabule ettirip sonra topun hızını arttırdık. İlk yarı biraz daha dengeli gitti. Rakipli bir oyun futbol, rakibin de sizle ilgili puanları oluyor. İki tarafın da güçlerini birbirlerine kabul ettirme çabasıyla geçti ilk yarı. İkinci yarı bunu tersine çevirdik. İkinci yarı geldiğimden beri bu kaliteyi gözlemleme şansı oldu. Takım vites büyüttü. Oyunda yapılması gereken rakip kaleye gitmek için her türlü şeyi yaptık. Gol pozisyonları bulduk ancak Başakşehir’in bütün sezonunu anlatan ve bulunduğum dönemi anlatan hiç pozisyon yokken kaleye gelen ilk topta golle geriye düştük. Sonraki reaksiyon iyiydi. Ama daha sonra skoru istediğimiz hale getiremedik” ifadelerini kullandı.

"STANDART OLMALI"

Crivelli’nin iptal edilen penaltı pozisyonuyla alakalı da konuşan Kocaman, “Verilen penaltı sonra iptal edilen penaltıda neden yanlış karar verdi veya yanlış kararı ısrar derdinde değilim. Derdim standart. O pozisyonda Ahmet ve Enzo aynı anda hamle yapıyorlar, Ahmet ayağının burnuyla topa dokunuyor sonrasında Enzo'nun ayaklarını yerden kesiyor. İlk topa dokunduğu için kararın düzeltilmesi gerekiyorsa doğrudur, ben de şunu iddia edebilirim, Enzo'nun önünde kalmış top ve düşürüldü diyebilirim. Galatasaray maçına bakıyoruz, ikinci goldeki penaltı hemen hemen temas yok gibi gözüküyor, ardından Göztepe ile oynadığımız maçta Jahovic'e hemen hemen temas yok gibi gözüküyor yine penaltı. Hakemlerin bu durumunu gözden geçirmek gerekiyor. Derdim, neden doğruyu verdiler değil. Derdim standart" ifadelerini kullandı.

"BÖYLESİ HİÇ OLMADI"

Kocaman, teknik direktörlük kariyerinde takımlarının bu kadar az gol attığı bir dönem yaşamadığını söylerken, “Teknik direktörlük serüvenimde iki defa ikisi de Konya’da olmak üzere aradan girdim. Hiç olmadı. Sadece atılan gol değil, puan açısından da olmadı. Hiç olamamış bir şeyler olmayacağı anlamına gelmiyor. Şu an bunları yaşıyoruz. Başakşehir’in başladığım durumla Konyaspor’a başladığım ana bakınca burada olumlu haller daha çokken böyle bir durumla karşılaştık” şeklinde konuştu.

"BUGÜN TAKIM KALİTESİNİ GÖSTERDİ"

Bugün bir başkaldırı maçı oynadıklarını söyleyen Kocaman, “Bugünkü maç, bu kabullenilmişliğe başkaldırı maçıydı. Bugün kalitesini gösterdi takım. Beraber oynama ve yetenekli oyuncuların beraber oynarken neler yapabileceğini, sezonun en iyi mesafelerinden birini koşan, bugün kalitesiyle kabullenilmişliği biraz kırdığını gösterdi Başakşehir. Biraz kabullenilmişlik vardı, bunu kırdığımızı düşünüyorum” dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...